La Liga: az utolsó percben bukott pontokat a Celta Vigo

2018.09.22. 18:19
Két mérkőzést is rendeztek szombaton 16.15-től a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 5. fordulójában. A Celta Vigo hazai pályán 3–3-as döntetlent játszott az újonc Real Valladoliddal, míg az Eibar–Leganés összecsapáson 1–0-s hazai siker született.

A Celta Vigo hamar kétgólos előnybe került, miután az 5. percben Iago Aspas (1–0), majd a 9. percben Maxi Gómez is betalált a Valladolid kapujába (2–0). Iago Aspas (1–0), majd a 9. percben Maxi Gómez is betalált a Valladolid kapujába (2–0).

A vendégek nem adták fel, és a 39. percben egy remek támadás után Óscar Plano fejes góljával közelebb zárkóztak (2–1). A második félidőt is Aspas nyitotta, a spanyol válogatott támadó az 54. percben 18 méterről lőtt pontosan a kapu bal alsó sarkába, ezzel növelve csapata előnyét (3–1).

A Valladolid a 65. percben Enes Ünal révén ismét szépített (3–2), majd a vége előtt két perccel a korábban csereként beálló Leonardo Suárez lett a mérkőzés hőse, mivel a 94. percben pontot mentett együttesének, így kialakítva a 3–3-as végeredményt.

Az Eibar–Leganés találkozó első félidejében nem született gól. Aki nézte a meccset, főképp hazai lehetőségeket láthatott, s ezeknek a második játékrészben meg is lett az eredményük. Az 52. percben Kike fejese ugyanis győztes találatot ért, mert a továbbiakban már nem született gól.

SPANYOL LA LIGA

5. FORDULÓ
Getafe–Atlético Madrid 0–2 (Soria 14. – öngól, Lemar 60.)
Huesca–Real Soceidad 0–1 (Merino 64.)

Rayo Vallcano–Deportivo Alavés 1–5 (De Tomás 30., ill. X. Navarro 8., Ibai Gómez 34., 76., Calleri 56., Burgui 95.)

Celta Vigo–Valladolid 3–3 (Aspas 5., 54., Maxi Gómez 9., ill. Plano 39., Enes Ünal 65., Leonardo Suárez 94.)
Eibar–Leganés 1–0 (Kike 52.)
Real Madrid–Espanyol 1–0 (Asensio 41.)

1. Real Madrid 5 4 1 12–3 +9 13
2. Barcelona 4 4 14–3 +11 12
3. Alavés 5 3 1 1 8–5 +3 10
4. Celta Vigo 5 2 2 1 10–8 +2 8
5. Getafe 4 2 1 1 4–2 +2 7
6. Espanyol 5 2 1 2 5–4 +1 7