La Liga: az Atlético olyan pályán nyert 5–0-ra, ahol 10 éve nem

2017.11.25. 22:34
Antoine Griezmann (balra) és Kévin Gameiro volt az Atlético nyerő párosa (Fotó: AFP)
Az Atlético Madrid idegenben 5–0-ra kiütötte az Enisz Bardit végig soraiban tudó Levantét a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 13. fordulójában. A fővárosi csapatban Kévin Gameiro és Antoine Griezmann is duplázott.

Az Atlético Madrid nehéz mérkőzésre számíthatott a Levante vendégeként, hiszen legutóbb 2007 őszén nyert a Ciutat de Valenciában (0–1). Akkor Diego Forlán szerezte a győztes gólt, és többek között Sergio Agüero, Maniche, Simao, valamint José Antonio Reyes is pályára lépett.

A 94. PERCBEN 1–1-RE ÁLLT A MECCS, A VÉGE 2–2

Eseménydús végjáték után a Betis és a Girona 2–2-es döntetlent játszott egymással.

A katalánok Portu első találatával a 85. percig vezettek, amikor Andrés Guardado szabadrúgásával a Betis egyenlített. A 94. percben Portu második góljával ismét előnybe került a Girona, ám a sevillai együttes Cristian Tello, a Barcelona korábbi szélsője révén szinte azonnal válaszolt.

A Betis négy forduló óta nyeretlen, a Girona viszont a legutóbbi öt meccsén 11 pontot szerzett.

Az Eibar újabb lépést tett a kiesőzónától való távolodás felé, a baszk derbin 2–1-re nyert a 91. percben szépítő Alavés otthonában.

A korábbi újpesti kapus, a szezon előtt az Alcorcóntól érkező Marko Dmitrovics ezt megelőzően legutóbb a 11. forduló 46. percében kapott gólt a bajnokságban, így 224 perc után rezdült meg ismét a hálója.
Az Eibar a Real Sociedad vendégeként elszenvedett 3–1-es vereség után 5–0-ra kiütötte hétfőn a Betist, most pedig 2–1-re győzött az első félidő végén emberhátrányba kerülő Alavés vendégeként. A 83. percben a második vendéggólt szerző Charles is piros lapot kapott.

Diego Simeone vezetőedző a sérült Juanfran és Sime Vrsaljko távollétében Thomas Parteyt játszatta jobbhátvédként, míg a támadósorban ezúttal Kévin Gameiro és Antoine Griezmann kezdett.

Az Atlético jól kezdte a meccset, Róber öngóljával már az ötödik percben megszerezte a vezetést. A Levante középhátvédje olyan természetességgel passzolt a saját hálójába, mintha az ellenfél kapuja előtt járna (0–1).

Az első fél óra végén megszületett a vendégek második gólja is, ehhez a valenciai csapat másik belső védőjének nagy hibája kellett: Koke nagyszerű kiugratása után Ángel Correa eltolta a kapus mellett a labdát, majd a kapu irányába gurított, de lövésében nem volt erő. A hazaiak részéről Chema vissza is ért, ám felszabadítás helyett gyakorlatilag megállította a labdát Gameirónak, aki köszönte szépen a lehetőséget, és az üres kapuba továbbított (0–2).

A harmadik találat az 59. percben született, amikor Griezmann csodás passzát Gameiro értékesítette (0–3). Hat perccel később a duplázó francia csatár visszaadta honfitársának a „kölcsönt”, és ő rúgatott egy gólt Griezmann-nal (0–4). Újabb négy perc elteltével a két francia megint „szétfutotta” a Levante védelmét, Gameiro lövését Oier még hárította, de a kipattanót Griezmann bevágta (0–5).

Az Atlético Madrid tíz év után ismét nyert a Levante otthonában, és sorozatban a 19. idegenbeli bajnokiján maradt veretlen, ami klubcsúcs. A valenciai alakulat legutóbb 2014 októberében (Real Madrid, 0–5) szenvedett hasonlóan súlyos vereséget hazai pályán.

A REAL MADRID–MÁLAGA MÉRKŐZÉSRŐL IDE KATTINTVA OLVASHAT!

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
13. FORDULÓ
Levante–Atlético Madrid 0–5 (Róber 5. – öngól, Gameiro 29., 59., Griezmann 65., 69.)

KORÁBBAN
Real Madrid–Málaga 3–2 (Benzema 9., Casemiro 21., C. Ronaldo 76., ill. Rolán 18., Chory Castro 58.)
Deportivo Alavés–Eibar 1–2 (Burgui 91., ill. Jordán 33., Charles 69.)
Real Betis–Girona 2–2 (Guardado 85., Tello 95., ill. Portu 45., 94.)

1. Barcelona 12 11 1 33–4 +29 34
2. Valencia 12 9 3 32–11 +21 30
3. Atlético Madrid 13 7 6 21–6 +15 27
4. Real Madrid 13 8 3 2 25–11 +14 27
5. Sevilla 12 7 1 4 14–12 +2 22
6. Villarreal 12 6 3 3 19–12 +7 21