La Liga: az Atlético elszenvedte első vereségét az idényben

D. Á.D. Á.
2019.09.14. 20:28
A Real Sociedad elvette az Atlético Madrid veretlenségét (Fotó: AFP)
A La Liga 5. fordulójában nagy meglepetésre az Atlético Madrid idegenben 2–0-ra kikapott a Real Sociedadtól. A hazaiaknál Martin Ödegaard és Nacho Monreal volt eredményes.

Az Atlético már az első félidőben szenvedett a Sociedad otthonában – a hazaiak többet birtokolták a labdát, és többet is lőttek kapura (igaz, 45 perc alatt csupán egy kaput találó lövést láthattak a nézők).

A fordulást követően sem javult a helyzet a „matracosok” számára – az 58. percben Mikel Merino találta meg a Real Madrid kölcsönjátékosát, Martin Ödegaardot, aki néhány labdaérintést követően célba vette a kaput, lövése megpattant, és utat talált a hálóba (1–0).

Csupán három perccel később szabadrúgás után Jan Oblak nem tudta begyűjteni a középre fejelt labdát, az Arsenalból érkező Nacho Monreal lecsapott a kipattanóra, és megszerezte a hazaiak második gólját (2–0).

Oblaknak ezt követően sem alakult jól a mérkőzés, a 61. percben ugyanis le kellett cserélni sérülés miatt. A támadósor sem tudott megfelelően muzsikálni a madridiaknál, az egész meccsen összesen kétszer kényszerítették védésre Moyát – aki egyébként pont az Atlético Madridból érkezett a Sociedadhoz.

Még a szépítés sem jött össze a vendégeknek, az Atlético kikapott, és elvesztette százszázalékos mérlegét a La Liga 2019–2020-as kiírásában. A vereség ellenére Diego Simeone együttese mindenképp marad az élen szombaton, hiszen a Barcelona és a Valencia is 5-5 pontra van a piros-fehérektől – ez vasárnap viszont megváltozhat, ha a Sevilla idegenben legyőzi az Alavést.

LA LIGA
4. FORDULÓ

Real Sociedad–Atlético Madrid 2–0
(Ödegaard 58., N. Monreal 61.)

KÉSŐBB
21.00: Barcelona–Valencia (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

KORÁBBAN
Real Madrid–Levante 3–2 (Benzema 25., 31., Casemiro 40., ill. Borja Mayoral 49., Melero 75.)
Leganés–Villarreal 0–3 (G. Moreno 26., 94., J. Silva 39. – öngól)

1. Atlético Madrid 4 3 1 5–4 +1 9
2. Real Madrid 4 2 2 9–6 +3 8
3. Athletic Bilbao 4 2 2 4–1 +3 8
4. Sevilla 3 2 1 4–1 +3 7
5. Real Sociedad 4 2 1 1 4–3 +1 7
6. Levante 4 2 2 6–5 +1 6
7. Villarreal 4 1 2 1 10–8 +2 5