La Liga: a Kölyök visszatért! Simán nyert az Atlético

2015.03.21. 17:52
Fernando Torres 2007 óta először talált be a spanyol élvonalban (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság  (Primera División) 28. fordulójában a címvédő Atlético Madrid hazai pályán 2–0-ra nyert a Getafe ellen. A „matracosok” góljait Fernando Torres és Tiago szerezte.

Az Atlético Madrid már a harmadik percben betalált: Fernando Torres fejjel volt eredményes. A világ- és Európa-bajnok támadó először volt eredményes bajnokin azóta, hogy januárban az olasz AC Milantól nevelőegyesületéhez szerződött. A Kölyök legutóbb 2007 májusában volt eredményes a Primera Divisiónban: a Gimnastic elleni duplája óta hét év és 298 nap telt el. Ez volt a hatvanadik gólja a spanyol élvonalban, az Atléticóban pedig a 95., s így ő a klubtörténelem tizenharmadik legeredményesebb gólvágója. 1–0

A hazaiak a korai vezetést kihasználva kényelmesen futballoztak, s az első félidő vége előtt Tiago is betalált – Torreshez hasonlóan ugyancsak fejjel. Érdekesség, a középpályás találata volt a 21. fejes gól, amit az Atlético a mostani bajnokságban szerzett. Az Atlético legutóbb az 1996–97-es, 42 fordulóból álló szezonban jutott el legalább 21 fejes gólig. 2–0

A Getafe nem tudott mit kezdeni városi riválisával, így az Atlético sorozatban másodszor nyert tétmeccsen – amire az Eibar (3–1) és a Real Madrid (4–0) legyőzése óta, azaz csaknem két hónapja nem volt példa. További érdekesség, hogy az Atlético története során először vívott meg kapott gól nélkül hét egymás utáni bajnokit egy csapat ellen.