Griezmann vezérletével újabb Atlético-győzelem

2015.01.03. 16:04
Griezmann ünnepli az Atlético első gólját (Fotó: Reuters)
A spanyol labdarúgó-bajnokság 17. fordulójában az Atlético Madrid hazai pályán fogadta a Levantét, és jó játékkal 3–1-re győzött. Sikerükkel a hazaiak pontszámban befogták a második helyen álló Barcelonát, de a katalánok meccse még hátravan a fordulóból.

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
17. FORDULÓ

ATLÉTICO MADRID–LEVANTE 3–1 (Griezmann 18., 47., Godín 82., ill. el-Zsar 62.)
Madrid, Vicente Calderón. Vezette: Alfonso Álvarez

Az év első spanyol bajnoki meccsét a Vicente Calderónban játszotta az Atlético és a Levante. A találkozó előtt a harmadik helyen tanyázó hazaiak magabiztosak lehettek, mert a Levante még sohasem nyert idegenben bajnokit az Atlético Madrid ellen (2006-ban Kiráy-kupa-mérkőzésen győzött 1–0-ra). Az sem a vendégek malmára hajtotta a vizet, hogy a meccs előtt 12 gólt sikerült összekaparniuk 16 forduló alatt.

Mint kiéhezett vad, úgy „rontott” az Atlético a Levantéra, beszorultak a vendégek mindjárt a meccs elején, és nem is nagyon jöttek át a felezővonalon. De nem sokáig tudott ellenállni a Levante, mert a 18. percben már vezetett is az Atlético.

Siqueira ment el a bal oldalon, kiválóan ívelt középre, ahol érkezett az ötös bal sarkánál Griezmann, és szépen fejelt a jobb felső sarokba. 1–0

Boldog volt a lelátó népe, és dalra fakadt. Felhangzott a Vicente Calderónban a „Fernando Torres lolololololo…” kezdetű sláger. Ez csalhatatlan jele volt annak, hogy nagyon várják már vissza a régi kedvencet, aki a helyszínen nézte meg a meccset. Még egy kis papírmunka van hátra, és Torres rémítgetheti az Atléti ellenfeleinek védősorát. Torres integetéssel válaszolt a dalra.

Fernando Torres a lelátón (Fotó: Reuters)

Támadásban maradt az Atléti, Mandzukic gólját nem adták meg ugyan, de így is magabiztos volt az első félidőben a hazai csapat. Jogosan várhatta a közönség a jó folytatást. 1–0

A második játékrészben mindjárt góllal nyitott az Atlético. A 47. percben egy jobb oldali beadás után Mandzukic fejelt öt méterről, Marino hihetetlen bravúrral kiszedte a labdát a jobb alsóból, pechjére azonban éppen Griezmann elé került a labda, a francia pedig öt méterről a kapu jobb oldalába fejelt. Marino még ezt is kiszedte, de már csak a gólvonal mögül… 2–0

Úgy tűnt, ezzel a vendégcsapat megkapta a kegyelemdöfést, de ekkor kisebbfajta csoda történt. A Levante egyszer csak elkezdett játszani, és nagyjából egy óra teljes passzivitás után egyre többet tűnt fel az Atléti kapuja előtt. Olyannyira, hogy a 62. percben szépített is.

Jobb oldali szöglet után Jiménez fejesét a gólvonalról mentette Mandzukic. Röviden szabadított fel az Atlético védelme, Iván López 22 méterről rászúrta, a kapu elé érkező labda megpattant az imént beállt el-Zsar lábán, majd onnan a kapuba gurult. Szerencsés gól. 2–1

Támadásban maradt a Levante, és többször is felcsillant az egyenlítés reménye. Ez azonban csak remény maradt, mert az addig viszonylag jól védő Marino hibája után újra két gól lett a hazaiak előnye.

A 82. percben történt, hogy Tiago bal oldali beadása után Marino árnyékra futott, Godín pedig hat méterről a kapus fölött a hálóba csúsztatott. 3–1

Ezzel lényegében minden eldőlt. Ettől kezdve a vendégek már nem tudtak változtatni az eredményen, így az Atlético pontszámban beérte a második helyezett Barcelonát, igaz, a katalánoknak hátra volt a meccsük a fordulóból. Nem parádéztak a hazaiak, de szorgosan gyűjtögetik a pontokat, és messze még a bajnokság vége.

1. Real Madrid 15 13 2 55–13 +42 39
2. Barcelona 16 12 2 2 41– 7 +34 38
3. Atlético Madrid 17 12 2 3 34–15 +19 38
4. Valencia 16 9 4 3 29–13 +16 31
5. Villarreal 16 9 3 4 27–14 +13 30
6. Sevilla 15 9 3 3 25–17 +8 30
7. Málaga 16 9 3 4 20–15 +5 30
8. Celta Vigo 16 5 5 6 17–18 –1 20