Az Atlético minimalista játékkal aratott minimalista győzelmet

2015.01.18. 16:55
Mario Mandzukic büntetőjével került előnybe az Atlético Madrid (Fotó: Reuters)
A La Liga 19. fordulójában az Atlético Madrid hazai pályán 2–0-ra nyert a tabella utolsó helyén álló Granada ellen. A hazaiak fásultan játszottak, de így sem forgott veszélyben a sikerük. Az első gólt Mario Mandzukic szerezte büntetőből, majd a csereként beálló Raúl García állította be a végeredményt a hajrában.

Az Atlético kezdőjébe visszatérhetett Mario Mandzukic, így Fernando Torresszel alkotott csatárduót – de eleinte nem róluk szólt a mérkőzés. A Granada nagyon bátran futballozott, főleg azok után, hogy sikerült többször is zavarba hoznia a hazaiak védelmét. Eközben a madridiak nagyon szenvedtek, ami nem csoda, hiszen csütörtökön még a Real Madrid ellen kellett játszaniuk a Király-kupában. A 33. percben viszont fordult a kocka, Torres bal oldali beadását követően Abdoul Sissoko rántotta le Diego Godínt a tizenhatoson belül, és a játékvezető által befújt büntetőt Mandzukic értékesítette nagyon magabiztosan. 1–0

A gól sokat változtatott a játék képén, onnantól kezdve a címvédő birtokolta többet a labdát, a Granada nem tudott az ellenfél kapujáig eljutni – Diego Simeone pedig nem értette az oldalvonal mellett, hogy mindehhez miért kellett az első gólig várni.

A második félidőben az Atlético játéka sokkal határozottabb volt, mint az elsőben, viszont finoman szólva sem ellenállhatatlan, aminek az lett a következménye, hogy már igen korán kezdett unalomba fulladni a meccs – tekintve, hogy a Granada mindeközben teljesen veszélytelenül futballozott. A helyzet később sem javult varázsütésre, de mégsem maradt az 1–0, mert a 88. percben Arda Turan beadását a csereként beálló Raúl García terelte a kapuba öt méterről két védőt is megelőzve. 2–0

Két dolgot biztosan elmondhatunk erről a találkozóról: a Granada nem tudta megtörni pocsék sorozatát (zsinórban a 15. bajnokiján sem tudott nyerni), és senki sem fog majd emlékezni rá néhány nap múlva.