Hiába a CR-tripla, Messi gólja bajnoki címet ért a Barcának

2015.05.17. 18:57
A Barcelona megszerezte 23. spanyol bajnoki címét (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 37. fordulójának rangadóján a Barcelona 1–0-ra nyert az Atlético Madrid otthonában, így hiába győzött Cristiano Ronaldo triplájának köszönhetően a Real Madrid, a katalánok egy körrel a vége előtt bajnoki címet ünnepelhetnek.

ATLÉTICO MADRID–BARCELONA

Diego Simeone a 100. meccsére készült a Vicente Calderón Stadionban vezetőedzőként, a Barcelona pedig arra, hogy bajnoki címet ünnepeljen. Luis Suárez ugyan nem állt Luis Enrique rendelkezésére sérülés miatt, de a Barcelona így is félelmetes összeállításban vette fel a harcot az Atléticóval.

A 7. perctől kezdve nagyon rákapcsolt az Atlético, sorozatban rúghatták a hazaiak a szögleteket, egyszer Claudio Bravo csak üggyel-bajjal tudta védeni José Giménez fejesét. Ez azonban csak epizód volt, mert alig néhány perc múlva visszaállt a régi rend, a Barcelona passzolgatott, az Atléti védekezett.

A félidő közepére valamelyest kiegyenlítődött a játék, és bár Lionel Messinek többször is volt lehetősége gólt szerezni, ezekkel az esélyekkel nem tudott élni. Nagyon felpörögtek a vendégek, rengeteget reklamáltak, sokat szabálytalankodtak. Látszott a Barca játékosain, hogy minden áron akarják szerezni a bajnoki címet.

Az Atlético viszont hazai pályán alárendelt szerepet játszott, ritkán került helyzetbe, a védekezés vette el szinte minden erejét. Ehhez mérten jó meccsről nem is lehetett beszélni, egymás után láthatott gyenge megoldásokat a közönség. A végére még jutott egy szenzációs Dani Alves lövés, amelyet szépen védett Jan Oblak kapus, de gólt nem láttak a nézők.

A második félidő is Barcelona-fölénnyel telt. Viszont helyzetbe nem kerültek a katalánok. Még Fernando Torres állt a legközelebb a gólszerzéshez, de az 55. percben Bravo védte a lövését.

Ha már a csapatok háromszor egymás után saját játékosnak passzoltak, kigyúltak az örömtüzek, annyira csapkodó volt a meccs. És akkor megvillant a szupersztár, Lionel Messi, aki szenzációs egyéni megmozdulásával betalált a 65. percben. 0–1

Lionel Messi gólja győzelmet és bajnoki címet ért a Barcelonának (Fotó: Reuters)

Az argentin klasszis 41. gólja volt ez a bajnokságban, emellé még 18 gólpasszt is kiosztott. Ettől aztán felszabadult a Barcelona, és lendületessé vált a támadójátéka. Az Atléti még megpróbált egyenlíteni, de ebben a szezonban még döntetlent sem tudott elérni a Barca ellen, és miután hátrányba került, kinézett a szezonbeli negyedik vereség is. És bár az utolsó percekben beszorították a hazaiak a Barcelonát, ez a vereség el is jött.

A Barcelona jobban játszott, és bár soványan nyert, mégis megérdemelten, mint ahogy megérdemelten nyerte meg a bajnokságot, hiszen egy fordulóval a vége előtt négy pont az előnye a Real Madriddal szemben. Tavaly az Atlético örült a Camp Nouban, idén pedig a Barca a Vicente Calderónban, így a katalánoknak megvan a 23. spanyol bajnoki címük is!

ESPANYOL–REAL MADRID

Meglátszott a Real Madridon, hogy nem történelme legjobb hetén van túl, a BL-búcsút követően kissé fáradtan futballoztak a királyiak, az első félidőben nem is tudtak betalálni. A sok kritikát kapó Iker Casillas ezúttal a kispadon kapott helyet, Keylor Navas kezdett a blancóknál.

A második játékrészre jobban felpörgött a Real, az 59. percben kontrázott, Karim Benzema a bal oldalon felfutó Cristiano Ronaldóhoz passzolt, aki bevette az Espanyol kapuját (0–1).

(Fotó: AFP)
Cristiano Ronaldo célja már csak az Aranycipő lehet – ehhez három góllal került közelebb az Espanyol otthonában (Fotó: AFP)

Ezt követően peches pillanatok jöttek Carlo Ancelotti csapata számára. Előbb Benzemát sérülés miatt le kellett cserélni, a 73. percben pedig elveszítették előnyüket. Pepe passzolta haza a labdát, Keylor Navas azonban nem tudta kivágni a labdát, Christian Stuani pedig kiegyenlített (1–1).

A találat után Marcelo reklamálásért sárga lapot kapott, dühét ezt követően azonban futballozásra használta fel. A 79. percben labdát szerzett az Espanyol tizenhatosának előterében, Ronaldóval kényszerítőzött, majd a bal alsó sarokba lőtt (1–2).

A 83. percben eldőlt a találkozó, James Rodríguez kapott jó labdát a bal oldalon, kicsit hosszan tolta meg a labdát, így becsúszva Cristiano Ronaldo felé kanalazta azt, a portugál nagy hátrányból is megelőzte védőjét és a bal felső sarokba bombázott (1–3).

A 4–1-es, madridi sikert jelentő végeredményt a 91. percben Ronaldo állította be, aki ezzel triplázni tudott, ám a Barca győzelme miatt ez csak az Aranycipőhöz segítheti hozzá.

A TÖBBI TALÁLKOZÓN

A kiesés elől menekülő csapatok közül az Almería kikapott, pedig vezetett a Sevilla otthonában. Az Eibar ikszelt, a Deportivo és a Granada azonban nyert, így elkerült a veszélyzónából.

Kétgólos hátrányból fordított 13 perc alatt az Athletic Bilbao, a Valencia pedig ikszelt, így még nem biztos a BL-indulása.

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
37. FORDULÓ

Atlético Madrid–Barcelona 0–1 (Messi 65.)
Córdoba–Rayo Vallecano 1–2 (Luso 56., ill. Baena 21., Embarba 78.)
Deportivo La Coruna–Levante 2–0 (Lopo 22., Juanfran 80.)
Elche–Athletic Bilbao 2–3 (Jonathas 32., 45., ill. Aketxe 80., San José 87., Williams 92.)
Espanyol–Real Madrid 1–4 (Stuani,73., ill. C. Ronaldo 59., 83., 91., Marcelo 79.)
Getafe–Eibar 1–1 (Hinestroza 33., ill. Borja 36.)
Real Sociedad–Granada 0–3 (El Arabi 74., Ibanez 79., Rochina 88.)
Sevilla–Almería 2–1 (Iborra 65., 71., ill. Bifouma 30.)
Valencia–Celta Vigo 1–1 (Otamendi 71., ill. P. Hernández 8.)
Villarreal–Málaga 2–1 (Moreno 82., 88., ill. Darder 90.)

1. Barcelona 37 30 3 4 108–19 +89 93
2. Real Madrid 37 29 2 6 111–35 +76 89
3. Atlético Madrid 37 23 8 6 67–29 +38 77