La Liga: a Valencia kétgólos előnyt szórakozott el, és tovább szenved

D. Á.D. Á.
2019.09.25. 21:55
Bár nem nyert a Valencia, Maxi Gómez fantasztikus gólt szerzett (Fotó: AFP)
Fordulatos meccsen a Valencia hazai pályán 3–3-as döntetlent játszott a Getaféval a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 6. fordulójában.

Borzalmasan kezdődött a Valencia számára a mérkőzés, hiszen Jaime Mata révén már az első percben megszerezte a vezetést a vendég Getafe. Kevin Gameiro sérülése után úgy nézett ki, hogy a folytatásban sem lesz szerencséje a „denevéreknek”, ez azonban nem így alakult – a francia csatár helyére beküldött Maxi Gómez gyors duplájával fordítottak a hazaiak (az uruguayi támadó első gólja parádés ollózós találat volt). A 39. percben Li Kang In is eredményes volt, ezzel már 3–1-re vezetett a Valencia még a szünet előtt.

Érdekesség, hogy a 18 esztendős szélső, csupán a második dél-koreai futballista, aki eredményes volt a La Ligában – az első Pak Csu Jung volt a 2012–2013-as idényben, a Celta Vigo színeiben.

A második félidő feléig magabiztosan őrizte előnyét a Valencia, néhány pillanat alatt viszont minden megváltozott – a 66. percben Jason góljával szépített a Getafe, majd három perccel később Ángel kapáslövésével ki is egyenlített. 3–3

Mindkét együttes támadott a győzelemért, de végül be kellett érniük az egy-egy ponttal. A Valencia továbbra is csak egy győzelmet tud felmutatni, és a tabella második felében, a 14. helyen áll.

SPANYOL LA LIGA
6. FORDULÓ

Valencia–Getafe 3–3 (M. Gómez 30., 34., Li Kang In 39., ill. Jaime Mata 1., Jason 66., Ángel 69.) KORÁBBAN
Leganés–Athletic Bilbao 1–1 (Oscar 62., ill. R. Garcia 59. – 11-esből)
Mallorca–Atlético Madrid 0–2 (Diego Costa 26., J. Félix 65.)