La Liga: a Sociedad ezúttal sem úszta meg Bale-gól nélkül

2017.09.17. 22:43
A Real Madrid három gólt szerzett a Real Sociedad otthonában (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) negyedik fordulójában a címvédő Real Madrid 3–1-re győzött az eddig százalékos Real Sociedad vendégeként.

A Marcelo, Toni Kroos, Cristiano Ronaldo és Karim Benzema nélkül felálló Real Madrid számára jól kezdődött a Real Sociedad elleni mérkőzés: a 19. percben a 20 esztendős Borja Mayoral szerzett vezetést. A Wolfsburgtól visszarendelt csatárnak ez volt az első gólja a királyi gárda felnőttcsapatában tétmérkőzésen. 0–1

Nem mellesleg a Real Madrid ezzel sorozatban a 73. tétmeccsén talált be, amivel beállította a Santos rekordját. Peléék 1961 és 1963 között egymás után 73 találkozón szereztek legalább egy gólt.

Tíz perccel később egyenlített a hazai együttes. Egy jobb oldali beadásból a nyáron a Sociedad B-csapatából a felnőttekhez irányított balhátvéd, Kévin Rodrigues kapásból talált be – igaz, Keylor Navas hibája is kellett a gólhoz. 1–1

A baszkok gólja után néhány percig állt a játék, mert az egyik operatőr lábára ráborult az egyik reklámtábla. Az operatőrt végül hordágyon vitték el.

A Sociedad nem sokkal később kis híján fordított, de a léc megmentette a Real Madridot. Majd a kontrából Mayoral tört be a tizenhatoson belülre, beadása pedig Kévin Rodrigues lábáról a hazai kapuba pattant. Igazi balszerencse a 23 éves védő számára... 1–2

Aztán a második játékrész elején a vendégek eldöntötték a három pont sorsát. Isco pazar íveléséből a saját térfeléről induló Gareth Bale pazar gólt szerzett. A walesi néhány méter hátrányból nagy sebességgel lehagyta Kévin Rodriguest, majd Gerónimo Rulli fölött a kapuba pöckölte a labdát. 1–3

A 28 éves szélsőnek ez volt az ötödik meccse az Anoetában, a Sociedad otthonában, s mind az öt találkozóján betalált, összesen pedig hat gólt szerzett.

A hajrában Marco Asensiónak volt egy meg nem adott gólja, a Sociedad nem tudta feltörni a madridi védelmet. A Real Madrid két döntetlen után ismét nyert, a Sociedad pedig először veszített pontokat a mostani bajnokságban. A fővárosi alakulat sorozatban tizenegyedik idegenbeli bajnokiján aratott győzelmet, ami új klubrekord.

SPANYOL LA LIGA
4. FORDULÓ
Alavés–Villarreal 0–3 (Bakambu 32., 62., Bacca 52.)
Girona–Sevilla 0–1 (Muriel 68.)
Las Palmas–Athletic Bilbao 1–0 (Rémy 87.)
Real Sociedad–Real Madrid 1–3 (K. Rodrigues 29., ill. Mayoral 19., K. Rodrigues 36. – öngól, Bale 61.)

1. Barcelona 4 4 11–1 +10 12
2. Sevilla 4 3 1 6–1 +5 10
3. Real Sociedad 4 3 1 11–7 +4 9
4. Real Madrid 4 2 2 9–4 +5 8
5. Atlético Madrid 4 2 2 8–3 +5 8
6. Athletic Bilbao 4 2 1 1 3–1 +2 7
7. Villarreal 4 2 2 6–5 +1 6
8. Levante 4 1 3 5–4 +1 6