La Liga: a sírból hozta vissza a feljutás esélyét a Zaragoza

2015.06.14. 19:14
Szemernyi esélyt sem adtak a Zaragozának a Girona elleni visszavágón a spanyol másodosztályból való feljutásért folyó rájátszás elődöntőjében, mégis megtörtént a csoda. A hazai 0–3 után idegenben 4–1-re diadalmaskodott, ezzel kiharcolta az esélyt arra, hogy feljusson a La Ligába – ehhez a Las Palmas elleni párharcot kell megnyernie.

A bajnokságot a 3. helyen záró Girona 21 ponttal előzte meg a hatodik Zaragozát, ezért nem is volt meglepő, hogy idegenben 3–0-ra nyert.

Csakhogy a visszavágón a Zaragoza már a szünetre ledolgozta hátrányát, Willian José duplájával és Leandro Cabrera góljával 3–0-ra vezetett. Aztán Fernández négyre növelte az előnyt, Aday pedig csak szépíteni tudott a 75. percben. A Gironának hétperces hosszabbítás is kevés volt.

A rájátszás döntőjének első mérkőzését június 17-én, a visszavágót 21-én játsszák.