La Liga: a Real Sociedad örülhetett a baszk rangadón

2018.10.05. 22:51
Oyarzabal két büntetőt is értékesített (Forrás: AFP)
Mikel Oyarzabal két tizenegyest is értékesített, az Athletic Bilbao hiába támadott többet, pont nélkül maradt a Real Sociedad ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) nyolcadik fordulójában.

Az Athletic Bilbao a legutóbbi 11 hazai alkalommal csupán egyszer kapott ki a Real Sociedadtól, 2016 tavaszán. Ezt leszámítvanégy győzelem és hat döntetlen volt a mérlege a San Mamésben a baszk derbiken.

A biztató statisztika ellenére a 30. percben a vendégek szereztek vezetést: Mikel Oyarzabal váltotta gólra a Luca Sangalli ellen elkövetett szabálytalanság miatt, a videobíró bevonásával megítélt büntetőt (0–1).

Amilyen hosszadalmas procedúra előzte meg a Sociedad találatát, olyan gyorsan jött az egyenlítés a Bilbaótól! Két perc sem telt el, amikor Iker Muniain csapott le a menteni igyekvő védőről elé pattanó labdára, s három méterről a jobb alsó sarokba passzolta azt (1–1).

A második félidőből sem telt el két perc, amikor a vendégcsapat újfent megszerezte a vezetést: ezúttal Luca Sangalli érkezett az ötös előterében, és Igor Zubeldia jobbról beívelt labdáját kapásból a jobb alsóba továbbította (1–2).

A 73. minutumban Jon Bautista csapott volna le egy rövid hazaadásra, a kivetődő Unai Simón pedig eltalálta a lábát, így jöhetett az újabb büntető, amelyet – akárcsak az elsőt a találkozón – Oyarzabal értékesített is (1–3).

Győzelmével a Real Sociedad a nyolcadik, míg az augusztus 20. óta nyeretlen Athletic Bilbao már csupán a tizenhatodik helyen áll a spanyol bajnokság tabelláján.