La Liga: a Real kiszenvedte a győzelmet Las Palmason

2016.03.13. 22:25
Modric is madridi társai szenvedtek Las Palmason, viszont így is nyertek (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 29. fordulójában a Real Madrid egygólos győzelmet aratott a Las Palmas vendégeként.

SZAVAZÁS

Ön szerint a Real vagy az Atlético megelőzheti még a Barcát a bajnokságban?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Zinédine Zidane a Keylor Navas – Carvajal, Pepe, Sergio Ramos, Arbeloa – Casemiro, Isco, Modric – Bale, Cristiano Ronaldo, Lucas Vázquez tizenegynek szavazott bizalmat a kezdésnél. A mérkőzés előtt viszont még nem a fővárosiakra, hanem a hazaiak egyik cserejátékosára fókuszált a stadionban mindenki. Juan Carlos Valerón ugyanis a legutóbbi hazai fordulóban 400. alkalommal lépett pályára a La Ligában, ennek apropóján vett át egy emlékmezt, 400-as mezszámmal. A 40 éves, 46-szoros válogatott középpályás a Deporban lett igazi legenda – 13 évet húzott le La Corunában –, de pályafutása Las Palmasban kezdődött és vélhetően ér véget.

Az első félidőben nem volt őrületes az iram. A hazaiak elsősorban a szervezett védekezésből próbáltak meg lendületes akciókat vezetni, nem túl meggyőző létszámmal. Ritkán eljutottak ugyan a Real kapujáig, ám ott önerőből már nem tudtak gólveszélyt kialakítani, a madridi védelem jól szűrt. Leszámítva a 10. percben, amikor védelmi kihagyást követően Willian José került ziccerbe, de a kapujából messze kirontó Keylor Navas óriásit mentett. Miután a madridi támadások kivitelezéssel megbízott társak eredménytelennek bizonyultak elöl, Sergio Ramos sietett a segítségükre. A középső védő a 24. percben Isco bal oldali szögletét csúsztatta a hazai kapuba (0–1). A szögletet Cristiano Ronaldo ziccere előzte meg, amit a portugál a kapusba vágott, a labda így jutott az alapvonalon túlra. A Real kivárásra játszott, olykor altatta a hazaiakat, és ebből próbált ritmust váltva helyzetet kialakítani. A vendégcsapat nem diktált nagy tempót és nem törekedett a labdabirtoklásra. A madridiak bevállalták a rizikós megoldásokat, passzokat, cseleket is, viszont a középpályája mellőzte azt a sebességbeli és technikai fölényt, amellyel egyértelműen a házigazdák fölé nőttek volna, így sok veszélyt nem jelentett a Real.

A második félidőben sokáig nem változott döntően a játék képe. A 60. percben Pepe csempészett némi izgalmat a mérkőzésbe. A portugál védő egy hátraadott labdánál szerencsétlenkedett, az őt letámadó Willian José leszerelte és megiramodott volna a kapu felé, ha Pepe egy sárga lapért cserébe le nem rántja. Az volt Pepe – és a Real szerencséje –, hogy belül Sergio Ramos még visszazárt, mert különben a portugál mehetett volna zuhanyozni. Így viszont csak a következő fordulóra gyűjtötte össze a sárga lapos eltiltását. Percekkel később ugyancsak nem volt a helyzet magaslatán Pepe, és mivel társai is gyökeret eresztettek, a gólvonalat ismét bátran elhagyó Keylor Navas mentett. Beszorult a tizenhatosának környékére a Real Madrid, pedig nem a Barcelona volt ezúttal az ellenfél, hanem a kiesés elől menekülő Las Palmas. A 75. perc környékén egy tévesen megítélt közvetett szabadrúgás jelentett izgalmat a Real tizenhatosán belül – Keylor Navas egy lecsorgót vett fel, amit hazaadásnak látott a játékvezető –, de a madridi sorfal blokkolta a lövést.

Elvesztette a fonalat a Real, a Las Palmas nagyon közel járt az egyenlítéshez, amelyért becsülettel megdolgozott. Megvoltak a hazai helyzetek és a végére már 55 százalékos volt labdabirtoklásuk, a vendégek 45 százalékával szemben. A 86. percben aztán összejött a Las Palmas egyenlítése: Willian José góljához kellett egy rosszul elvégzett madridi szabadrúgás és egy pazar kiugratás (1–1). Nem sokáig örülhettek azonban az iksznek a hazaiak, mert a Real-szögletnél rosszul osztották le a területet és az embereket, Casemiro pedig a hálóba bólintott (1–2). A végjátékra maradt Sergio Ramos piros lapja, így eltiltás miatt két belső védőjét kell pótolnia Zidane-nak a következő fordulóban a Sevilla ellen, de a mutatott teljesítmény végett alighanem jobban fő a francia szakember feje.

SPANYOL LA LIGA
29. FORDULÓ

KÉSŐBB
Las Palmas–Real Madrid 1–2 (Willian José 86., ill. Sergio Ramos 24., Casemiro 87.)
KORÁBBAN
Athletic Bilbao–Betis 3–1 (Sabin 34., 50., M. Rico 44., ill. R. Castro 85.)
Sevilla–Villarreal 4–2 (Iborra 23., V. Ruiz 52. – öngól, Konopljanka 65., Reyes 91., ill. Bakambu 29., 37.)
Levante–Valencia 1–0 (G. Rossi 65.)

1. Barcelona 29 24 3 2 84–22 +62 75
2. Atlético Madrid 29 21 4 4 45–12 +33 67
3. Real Madrid 29 19 6 4 83–28 +55 63
4. Villarreal 29 15 8 6 35–23 +12 53
5. Sevilla 29 13 9 7 43–31 +12 48
6. Athletic Bilbao 29 14 5 10 48–38 +10 47
7. Celta Vigo 29 13 6 10 41–51 –10 45