La Liga: a CR-tripla 15 hónapos sorozatot tört meg Sevillában

2015.05.02. 21:51
Cristiano Ronaldo (jobbra) ötödik alkalommal is háromszor örülhetett a Sevilla ellen egy meccs alatt (Fotó: Reuters)
A Real Madrid 3–2-re nyert a Sevilla otthonában a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 35. fordulójában, a királyi gárda lett így az első csapat, amely 2014 februárja óta le tudta győzni a piros-fehér együttest annak pályáján.

A Sevilla 2014 februárja óta nem kapott ki hazai környezetben, veretlenségi sorozata 25 mérkőzést számlált a találkozó előtt. A Ramón Sánchez-Pizjuán Stadion igazi oroszlánbarlangja a piros-fehéreknek, akik a Barcelona, az Atlético Madrid és a Valencia elleni rangadót is döntetlenre hozták benne.

A katalánok elleni összecsapásra igencsak hasonlított a Real Madriddal szembeni. Bő fél órán át lüktető játékot láthattunk, mindkét oldalon kialakultak veszélyes helyzetek. A 36. percben aztán megtört a jég: Isco beadását Cristiano Ronaldo bólintotta a kapuba (0–1).

A gól időpontjában a Sevilla tíz emberrel küzdött a pályán, Grzegorz Krychowiak ápolás miatt partvonalon kívül volt. Csakúgy, mint egy perccel később. Ekkor James Rodríguez beadásába Javier Hernández csúsztatott bele, és ismét CR érkezett kiválóan (0–2). A portugál támadó két perc alatt kétszer is betalált.

A szünetre azonban nem maradt meg a blancók kétgólos előnye. Az Atlético Madrid elleni BL-negyeddöntőhöz hasonlóan ismét középpályásként kezdő Sergio Ramos buta szabálytalanságot követett el, a tizenhatoson belül buktatta Aleix Vidalt, a játékvezető pedig – jogosan – büntetőt ítélt. Az ítélet-végrehajtó Carlos Bacca volt, s a kolumbiai nem is hibázott (1–2).

A 66. percben Chicharito helyett csereként beállt a sérüléséből visszatérő Gareth Bale. A walesi szélső három perccel később Ronaldo fejére varázsolta a labdát, aki ismét klasszishoz méltón, a kapus felett bólintott a kapuba (1–3).

CR7 már a 19. gólját szerezte a Sevilla ellen, amely a kedvenc ellenfele, hiszen egyetlen gárdának sem vágott több gólt a spanyol élvonalban. A portugál egy rekordot is megdöntött, ötödik alkalommal triplázott a piros-fehér csapat ellen, Alfredo Di Stéfano ligacsúcsát (aki a Las Palmas ellen triplázott négyszer) átadva ezzel a múltnak.

A 79. percben ismét szépített a Sevilla. Vidal húzott el a jobb oldalon, és középre lőtt labdáját Vicente Iborra vágta Iker Casillas kapujába (2–3). A 86. percben majdnem megvolt az egyenlítés is, a Real hatalmas szerencsével úszta meg a kapott gólt.

A hátralévő időben az eredmény azonban nem változott, így 15 hónap elteltével kapott ki újra otthon a Sevilla, a Real pedig megint feljött két pontra a listavezető Barcelona mögé, és készülhet a Juventus elleni keddi BL-elődöntőre.

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
35. FORDULÓ
Sevilla–Real Madrid 2–3 (Bacca 45+2. – 11-esből, Iborra 79., ill. C. Ronaldo 36., 37., 69.)

KORÁBBAN
Córdoba–Barcelona 0–8 (Rakitic 42., Suárez 45+2., 53., 88., Messi 46., 80., Piqué 65., Neymar 85. – 11-esből)
Atlético Madrid–Athletic Bilbao 0–0