La Liga: a Barcelona ezúttal legyűrte a Málagát

2015.08.29. 22:23
Carlos Kameni (jobbra) remek formában védett a Barca otthonában (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) második fordulójában a címvédő Barcelona Thomas Vermaelen góljával 1–0-ra legyőzte a Málagát a Camp Nouban.

A most zajló futballidényben először állt össze a Barcelona félelmetes támadótriója, hiszen Neymar először lépett pályára mumpszos betegsége óta, így Lionel Messi és Luis Suárez mellett ő rohamozott.

A Barca cseppet sem meglepő módon többet támadott a kontratámadások lehetőségével beérő Málagánál, amely az előző évadban odahaza ikszelt a gránátvörös-kékekkel, a Camp Nouban pedig három pontot szerzett.

A találkozó elején Luis Suárez fejelt a kapuba, ám lökés miatt a játékvezető nem adta meg a gólt. A katalánok az első játékrészben Javier Mascherano révén közel jártak a gólszerzéshez, az argentin játékos fejese a lécen csattant. A hazaiak az első negyvenöt perc során kétszer reklamáltak büntetőt a bírónál, de sem egy málagai kezezésnél, sem a Suárez elleni faultnál nem fújt a sípjába Santiago Jaime Latre. Ugyanakkor a vendégeknek is voltak lehetőségeik: a 19. percben a Real Madridban nevelkedő Juan Carlos roppant szemfülesen saját térfeléről azonnal kapura emelt egy eladott labdát, s a kapujából kint álló Claudio Bravo csak a szerencsének köszönhette, hogy nem lett gól az esetből. Ezt követően néhány perccel később szép kontrát vezetett az andalúziai gárda, de Nordin Amrabat pocsékul centerezett az üresen érkező Duje Cop felé.

A folytatásban sorra jöttek a a Barca-lövések, és ezzel együtt a Carlos Kameni-védések. A Málaga kameruni kapusa nagyszerű formában védett, úgy tűnt, a vendégek sorozatban harmadik Barca elleni bajnokijukat ússzák meg kapott gól nélkül – de nem így lett.

A 73. percben ugyanis Suárez bal oldali beadását Kameni vetődve kiütötte, pechjére pont Thomas Vermaelen elé, aki ballal bevágta a labdát a Málaga kapujába – megszerezve a vezetést és első gólját a Barcelonában. 1–0

A hajrában visszafogottabban játszottak a hazaiak, a Málagának pedig az utolsó percben hatalmas esélye adódott az egyenlítésre, Charles azonban a kapu torkában nem találta el a labdát Jordi Alba szorításában.

A Barca nehezen, de begyűjtötte a három pontot, így két forduló után hibátlan a bajnokságban, míg a Málaga még nem szerzett gólt.

Claudio Bravo sorozatban nyolcadik bajnokiján nem kapott gólt, Messivel pedig legutóbb nyolc éve fordult elő, hogy a La Liga első két fordulójában gólt és gólpasszt sem jegyzett.