La Liga: a Barca visszavágott, de két embert elvesztett

2015.08.23. 20:23
Messi kihagyta a büntetőt, de Suárez góljával nyert a Barca (Fotó: AFP)
A Barcelona Luis Suárez góljával 1–0-ra győzött a Bilbao ellen idegenben a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság első fordulójában. A katalánok így visszavágtak az elveszített spanyol Szuperkupáért, de két játékost is elveszítettek: Dani Alvest és Sergio Busquetset is le kellett cserélni sérülés miatt.

A katalánok a meccs elején elvesztették Dani Alvest, aki sérülés miatt nem tudta folytatni a játékot, és Sergi Roberto állt be a helyére a 19. percben.

HOLNAP VIZSGÁLJÁK ALVEST ÉS BUSQUETSET
Dani Alvesnek a combja, Sergio Busquetsnek a bokája sérült meg a meccsen, de csak a holnapi orvosi vizsgálaton derül ki, mennyire súlyos a sérülésük.

A meccs első helyzetére a 24. percig kellett várni, amikor Adúriz fejelt kapura két Barca-védő közül.

A 30. percben tizenegyeshez jutott a Barcelona, miután Luis Suárez elesett Gorka Elustondo mellett. A Bilbao védője eltalálta az uruguayi támadó lábát, de a visszajátszás alapján a labdához is hozzáért. A büntetőt Lionel Messi végezte el, de rosszul sikerült a próbálkozása, ballal a kapu jobb alsóját vette célba, ám nem túl erős lövését kivédte az elvetődő Gorka Iraizoz.

A 34. percben ismét a Bilbao kapusa védett, aki Luis Suárez próbálkozását hárította.

Az 54. percben megszerezte a vezetést a Barcelona szép góllal. Jordi Alba adta be a labdát az alapvonal közeléből balról, a középen üresen érkező Luis Suárez pedig kapásból a hazaiak kapujába bombázott. 0–1

A 65. percben Sergio Busquets megsérült Adúriz belépője után, és a gránátvörös-kékek középpályását hordágyon kellett levinni a pályáról, nem is tudta folytatni a meccset. Marc Bartra állt be a helyére.

A meccs hajrájában Suárez betalált, de a játékvezető les miatt kifelé ítélt szabadrúgást. Messi előtt is adódott egy lehetőség, miután becselezte magát a hazaiak tizenhatosán belülre, de gól már nem született a találkozón.