La Liga: a Barca megsorozta, ezzel elintézte a Sevillát

2017.04.05. 21:22
Luis Suárez (jobbra) egyszer, Lionel Messi kétszer volt eredményes a Sevilla ellen a Barcelonában (Fotó: AFP)
A Barcelona labdarúgócsapata 3–0-ra nyert hazai pályán a Sevilla ellen a La Liga 30. fordulójában.

Néhány centin múlt csak, hogy Lionel Messi már a 4. percben a megszerezze a vezetést a Barcelonának, 17 méteres lövése után a lécről a gólvonal elé pattant a labda.

A második negyedóra Steven N'Zonzi óriási helyzetével indult – Marc-André ter Stegen lábbal védte a sevillai csatár közeli próbálkozását –, ezt követően azonban szinte már csak a hazaiakról szólt az első félidő, szűk tíz perc alatt eldöntötték a meccset.

A 25. percben Lionel Messi előkészítése után Luis Suárez lőtt a hálóba hanyatt vetődve – előtte mintha ellökte volna védőjét –, majd tökéletes ellentámadás során Neymar, Suárez, Messi volt a labda útja, az argentin laposan talált a kapuba. A 33. percben megint ő volt eredményes – kapu előtti kavarodás után lőtt a rövid alsó sarokba –, ezzel már a 29. gólját szerezte a Sevilla ellen.

A MÉRKŐZÉS GÓLJAI

A Barca fölényéhez Andrés Iniesta is nagyban hozzájárult, az első játékrészben ő szerzett a legtöbbször labdát, szám szerint hétszer.

Tetemes fölényük tudatában a katalánok a második félidőben már nem szaggatták az istrángot, a Sevilla pedig hasztalan próbálkozott, a szépítés sem sikerült az andalúziai gárdának.

(Sandro Ramírez 40.)
Leganés–Real Madrid 2–4 (Gabriel 32., Luciano 34., ill. James Rodríguez 15., Morata 18., 23., 48.)

1. Real Madrid 29 22 5 2 78–30 +48 71
2. Barcelona 30 21 6 3 88–26 +62 69
3. Atlético Madrid 30 18 7 5 55–23 +32 61
4. Sevilla 30 17 7 6 52–37 +15 58
5. Villarreal 30 14 9 7 42–23 +19 51
6. Athletic Bilbao 30 15 5 10 39–33 +6 50
7. Real Sociedad 30 15 4 11 43–41 +2 49
8. Eibar 29 12 8 9 47–41 +6 44