La Liga: 60 éve nem kezdett ilyen viharosan a Real Madrid

2016.01.17. 17:52
Gareth Bale (középen) szerezte az első Real Madrid-gólt vasárnap (Fotó: Reuters)
Viharos kezdés után a Real Madrid 5–1-re megverte vendégét, a Sporting Gijónt a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 20. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Nem tudjuk, hány Real Madrid-rajongó volt tisztában azzal, hogy csapatuk legutóbb majdnem napra pontosan 60 éve, 1956. január 15-én szerzett három gólt egy bajnoki meccs első tizenkét percében. Azt viszont már tudjuk, hogy az a bizonyos Celta Vigo elleni régi randevú nagyon hamar szóba került vasárnap.

Az éllovas Atlético Madrid vasárnapi győzelméről IDE KATTINTVA olvashat!

A témát Gareth Bale dobta be, amikor egy szögletre jól érkezett a rövid oldalon, és a rosszul kimozduló kapus mellett a hálóba fejelt (1–0). Ez volt a walesi hetedik fejes gólja a szezonban – gyors számítások szerint az öt nagy európai ligában nincs az övéhez fogható teljesítmény 2015–2016-ban.

Két perccel később Cristiano Ronaldo bombázott a kapu jobb oldalába (2–0), majd eltelt újabb három perc, és Karim Benzema is beköszönt – méghozzá gyönyörűen: Bale jobb oldali beadását követően a levegőben oldalra dőlve, jobbal, kapásból vágta be a labdát a hálóba (3–0).

A viharos kezdés után kicsit visszafogott a tempóból a Zidane-csapat, de két gól azért még jutott az első félidőre: előbb Cristiano Ronaldo csatlakozott rá jó ütemben egy jobb oldali beadásra és pofozta be a labdát közelről (4–0) – négy kaput eltaláló labda, négy gól, ittt tartott a Real –, majd Isco „esernyőzte” védőjét, Benzema elé emelt, és a leshatárról kiugró francia közelről nem hibázott (5–0).

A folytatás már nem alakult ilyen diadalmasan. Bár a Gijón valamelyest összeszedte magát a második félidőre, és Isma López okos lövésével szépített (5–1), a madridi győzelem természetesen egy pillanatig sem forgott veszélyben. Aggodalmat inkább az keltett a Bernabéuban, hogy előbb Bale-t, majd Benzemát is sérülés miatt kellett lecserélnie Zidane-nak.

A Real öt forduló óta veretlen, ebben az időszakban 13 bajnoki pontot zsákmányolt.

VALENCIA–RAYO VALLECANO 2–2

A találkozó előtt a tabellán utolsó előtti helyen álló Rayo Vallecano alaposan meglepte a Valenciát, és már a 15. percben vezetést szerzett: a 24 éves Jozabed Sánchez a szélről becsavart labdát kapásból a jobb sarokba bombázta (1–0).

A Valencia a hátrány dacára sem tudott sebességet váltani, ennek ellenére az 55. percben mégis egyenlített. Álvaro Negredo 40 méternél szerzett labdát, majd fordulásból, egyből átemelte José Carlos kapuson, a labda a kapufáról bepattant. Fantasztikus megoldás volt, 1–1!

Diego Llorente – akit a Vallecano a Real Madridtól szerzett meg kölcsönbe – a 69. percben ismét előnyhöz juttatta a vendégeket, a spanyol utánpótlás-válogatott védő Jozabed jobb oldalról betett passzából lőtt egy pattanás után a jobb felsőbe (2–1).

A hazai Valencia a 88. percben bizonyította, hogy van benne tartás. Amikor a Rayo már elhitte, hogy megnyerte a találkozót, Gary Neville csapata másodszor is egyenlített. Paco Alcácer egy kontra végén remek passzt kapott, a 22 éves játékosnak pedig nem volt nehéz dolga, három méterről gurított az üres kapuba (2–2).

SPANYOL LA LIGA
20. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések

Real Madrid–Sporting Gijón 5–1 (Bale 7., Cristiano Ronaldo 9., 18., Benzema 12., 41., ill. Isma López 62.)
Las Palmas–Atlético Madrid 0–3 (Filipe Luis 17., Griezmann 68., 89.)
Getafe–Espanyol 3–1 (Pedro León 29., Pablo Sarabia 37., Moi Gómez 94., ill. H. Pérez 26.)
Barcelona–Athletic Bilbao 6–0 (Messi 7. – 11-esből, Neymar 31., Luis Suárez 47., 68., 82., Rakitic 62.)

Korábban közölt eredmény
Valencia–Rayo Vallecano 2–2 (Negredo 55., Alcácer 88., ill. Jozabed 15., D. Llorente 69.)

1. Atlético Madrid 20 15 2 3 30–8 +22 47
2. Barcelona 19 14 3 2 50–15 +35 45
3. Real Madrid 20 13 4 3 57–19 +38 43
4. Villarreal 20 12 4 4 26–16 +10 40
5. Celta Vigo 20 10 4 6 32–30 +2 34
6. Sevilla 20 9 5 6 28–22 +6 32
7. Eibar 19 8 6 5 27–20 +7 30
8. Deportivo La Coruna 20 6 10 4 27–24 +3 28