La Liga: 16 pont a hátrány – a Real Madrid ikszelt Vigóban

2018.01.07. 22:40
Gareth Bale-en nem múlott a Real Madrid sikere (Fotó: AFP)
A Real Madrid 2–2-es döntetlenre végzett a Celta Vigo vendégeként a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 18. fordulójában, így 16 pontra nőtt a hátránya a listavezető Barcelonához képest. A királyiaknál Gareth Bale duplája után Keylor Navas tizenegyest hárított, de a Celta a hajrában Maxi Gómez fejesével pontot mentett.

Barcelona, Real Madrid, Barcelona. Így néz ki a Celta Vigo sorsolása 2018 elején. A vigói alakulat az esztendő első meccsén hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a katalánokkal, vasárnap este pedig a királyi gárdát fogadta, amely nem a legjobb előjelekkel várta a mérkőzést, a védelméből ugyanis az eltiltott Dani Carvajal és a sérült Sergio Ramos is hiányzott. Egészségügyi okok miatt Karim Benzema szintén kihagyta a találkozót, de a francia támadó formáját látva a Real Madrid-szurkolók ezt aligha fogták fel pótolhatatlan veszteségként. A támadósorban viszont 104 nap után ismét összeállt a Cristiano Ronaldo, Gareth Bale duó.

A Celta vezetőedzője, Juan Carlos Unzué több helyen is változtatott kezdőcsapatán a Barcelona elleni minapi kupameccshez képest, ám az eredményes támadójátékért felelős futballisták (Daniel Wass, Pione Sisto, Maxi Gómez és Iago Aspas) bent maradtak az együttesben.

A hazaiak a 13. percben Aspas révén a kapufát találták el, húsz perccel később azonban Wass már pontosabban célzott. A dán középpályás Iago Aspas kiugratása után egyedül vezethette rá a labdát Keylor Navasra, és 20 méterről lágy mozdulattal átemelte a Costa Rica-i kapust (1–0).

Azt túlzás lenne állítani, hogy a Real Madridot megfogta volna a gól, Zinédine Zidane alakulata ugyanis Bale duplájával öt perc alatt fordított. A walesi a 36. percben Toni Kroos csodás passzát váltotta gólra (1–1), majd két perccel később Isco beadása után perdített a Celta hálójába (1–2). Ezzel Bale szerezte a Real Madrid 200. (és 201.) találatát Zidane irányítása alatt.

A fordulás után sokáig nem változott az eredmény, aztán a 72. percben tizenegyeshez jutott a vigói együttes, miután Keylor Navas elütötte a labdát mellette már eltoló Aspast. A büntetőt a sértett végezte el, ám Navas érezte az irányt, és kiütötte a jobb alsó sarokba tartó labdát! Maradt az 1–2.

Csakhogy a Celta nem adta fel, és tíz perccel később az őrizetlenül hagyott uruguayi Maxi Gómez közelről a kapuba fejelt (2–2). A hajrában Cristiano Ronaldo és Lucas Vázquez is eldönthette volna a meccset a Real Madrid javára, ám egyikük kísérlete sem talált utat a kapuba.

A fővárosi együttes hátránya egy meccsel kevesebbet játszva 16 pont a listavezető Barcelona mögött, de jelenleg az Atlético Madrid és a Valencia sincs lőtávolon belül Ronaldóéknak.

SPANYOL LA LIGA
18. FORDULÓ

Celta Vigo–Real Madrid 2–2 (Wass 33., Maxi Gómez 82., ill. Bale 36., 38.)

Korábban
Leganés–Real Sociedad 1–0 (Gabriel 75.)
FC Barcelona–Levante 3–0 (Messi 12., L. Suárez 38., Paulinho 93.)
Villarreal–Deportivo La Coruna 1–1 (Enes Ünal 30., ill. Andone 84.)
Athletic Bilbao–Deportivo Alavés 2–0 (Etxeita 8., Aduriz 64. – 11-esből)

Hétfőn játsszák
21.00: Málaga–Espanyol

Szombati mérkőzések
Sevilla–Real Betis 35
(Ben Yedder 13., Kjaer 40., Lenglet 67., ill. Fabián Ruiz 1., Feddal 21., Durmisi 63., Sergio León 65., Tello 95.)
Atlético Madrid–Getafe 2–0 (Á. Correa 18., Diego Costa 68.)
Las Palmas–Eibar 1–2 (Jonathan Viera 32. – 11-esből, ill. Orellana 73., Enrich 78.)
Valencia–Girona 2–1 (Ramalho 25. – öngól, Dani Parejo 48. – 11-esből, ill. Portu 8.)

1. Barcelona 18 15 3 48–7 +41 48
2. Atlético Madrid 18 11 6 1 27–8 +19 39
3. Valencia 18 11 4 3 38–18 +20 37
4. Real Madrid 17 9 5 3 32–16 +16 32
5. Sevilla 18 9 2 7 23–27 –4 29
6. Villarreal 18 8 4 6 25–21 +4 28
7. Eibar 18 8 3 7 24–30 –6 27
8. Athletic Bilbao 18 6 6 6 19–18 +1 24