La Liga: ismét ikszelt a topligák döntetlencsászára

2016.02.07. 00:02
A spanyol labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának szombat esti mérkőzésén az Athletic Bilbao gól nélküli döntetlent játszott hazai pályán a Villarreallal.

Egy félidőnyi futball jellemezte a mérkőzést, az első játékrészben a hazaiak előtt volt több lehetőség, de Aritz Adurizék nem tudták bevenni a kaput, a fordulás után pedig csak a feszültség nőtt, a játék színvonala nem.

A találkozó úgy ért véget, hogy a játékvezető, Mario Melero 12 (6, ill. 6) alkalommal mutatta fel a sárga lapot. Ez hazai részről Inaki Williams – amúgy a meccs egyik legaktívabb szereplője –, illetve a vendégeknél Daniele Bonera esetében pirosat eredményezett. Utóbbi úgy jutott a kiállítás sorsára, hogy a 72. percben küldte pályára az edzője, Marcelino…

A Bilbao nyolc bajnoki óta veretlen hazai pályán, a Villarreal négy fellépés óta idegenben, tíz találkozó óta összességében.

A késő esti mérkőzésen a Deportivo 1–1-et játszott Gijónban. A La Coruna-i csapat 13 döntetlennél jár a szezonban, ennél többet egyetlen topligás alakulat sem számlál az idényben.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
23. FORDULÓ

Athletic BilbaoVillarreal 0–0
Sporting Gijón–Deportivo La Coruna 1–1 (Jony 32., ill. Luis Alberto 41.)
KORÁBBAN
Atlético Madrid–Eibar 3–1 (J. Giménez 57., Saúl 63., F. Torres 92., ill. Keko 46.)
Rayo Vallecano–Las Palmas 2–0 (Miku 3., Bebé 74.)

1. Barcelona 21 16 3 2 54–17 +37 51
2. Atlético Madrid 23 16 3 4 34–11 +23 51
3. Real Madrid 22 14 5 3 64–20 +44 47
4. Villarreal 23 13 6 4 29–18 +11 45
5. Sevilla 22 10 6 6 31–23 +8 36
6. Athletic Bilbao 23 10 5 8 33–30 +3 35
7. Celta Vigo 22 10 4 8 33–35 –2 34