La Liga: 10 perc alatt lerendezte a meccsét a gálázó Barca

2017.03.01. 21:23
Luis Suárez (is) egy góllal járult hozzá a Barcelona győzelméhez (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 25. fordulójában a Barcelona hazai pályán 6–1-re kiütötte a Sporting Gijónt, a Villarreal pedig 4–1-re győzött az Osasuna otthonában.

Ha volt is kérdés a bajnoki címre hajtó Barcelona és a kiesés elől menekülő Sporting Gijón meccsével kapcsolatban, tízpercnyi játék után mindenre választ kaptunk.

A 9. percben Mascherano felívelt labdája a borzalmasan helyezkedő védelem miatt teljesen üresen találta meg az 500. meccsén kezdő Messit, aki 13 méterről, a földön állva átfejelte a kijövő kapust (1–0).

Szinte hihetetlen, de a 187. La Liga-meccsén ez csupán az első gólpassza volt Mascheranónak! Messi pedig a szezon első játékosa a spanyol élvonalban, aki jobbal, ballal, fejjel, szabadrúgásból és tizenegyesből is eredményes tudott lenni.

Pillanatokkal később pedig már kettő volt közte, ezúttal Luis Suárez használta ki a gyenge helyezkedést, elhúzta a labdát Pichu Cuéllar mellett, majd nehéz helyzetből a kapu előtt keresztbe lőtt – a menteni igyekvő Juan Rodríguez pedig nem csupán elállta a labda útját, de olyan szerencsétlenül ért bele, hogy a saját kapujába pattant a labda (öngól, 2–0).

A játékrész derekán a vendégek Carlos Castro közeli ismétlésével szépítettek, de a katalán rohamok csak nem hagytak alább, és a 27. percben már meglett Suárez gólja is: a gyenge felszabadítási kísérletet kegyetlenül bevágta a jobb felsőbe (3–1).

Suárez már a hetedik találatát szerezte a Sporting ellen – ehhez csak négy bajnokira volt szüksége.

A fordulást követően Messi hozta hatalmas helyzetbe a Suárezt a szünetben váltó Paco Alcácert, aki 12 méterről a bal felsőbe lőtt, majd az argentin 17 méteres szabadrúgása a jobb oldali kapufa és a léc csücskéről még kifelé pattant, Neymar pontrúgása viszont már beakadt (5–1).

Az utolsó percekben még Rakitic is betalált, a saját maga által felpörgetett labdát vágta be hatalmas erővel az ötös jobb oldaláról a léc alá, így a Barcelona 6–1-re nyert.

LA LIGA
25. FORDULÓ
Barcelona–Sporting Gijón 6–1
(Messi 9., Juan Rodríguez 11. – öngól, L. Suárez 27., Alcácer 49., Neymar 65., Rakitic 87., ill. Carlos Castro 21.)
Osasuna–Villarreal 1–4 (R. Torres 64. – 11-esből, ill. Soriano 2., Soldado 27. – 11-esből, Borré 74., 78.)

KÉSŐBB JÁTSZOTTÁK
Real Madrid–Las Palmas 3–3 (Isco 8., C. Ronaldo 86., 89. – az elsőt 11-esből, ill. Tana 10., J. Viera 56. – 11-esből, K.-P. Boateng 59.)
Celta Vigo–Espanyol 2–2
(Aspas 21., Wass 30., ill. G. Moreno 28., Piatti 32.)
Granada–Deportivo Alavés 2–1 (Mubarak 38., Cuenca 53., ill. Camarasa 57.)

1. Barcelona 25 17 6 2 71–21 +50 57
2. Real Madrid 24 17 5 2 63–25 +38 56
3. Sevilla 24 16 4 4 48–29 +19 52
4. Atlético Madrid 24 13 6 5 44–21 +23 45
5. Real Sociedad 25 14 3 8 39–34 +5 45
6. Villarreal 25 11 9 5 36–19 +17 42