Oda a Barca nagy kupasorozata – 2008 után újra Valencia-trófea!

2019.05.25. 20:51
A Valencia ünnepelhetett a lefújás után (Fotó: AFP)
A Barcelonának nem sikerült a duplázás a spanyolországi porondon, és sorozatban négy győztes finálé után ezúttal Sevillában alulmaradt 2–1-re a Valenciával szemben a Király-kupa fináléjában. A Valencia kitűnő első félidőt produkált, remekül védekezett, és jubileumi évében kiharcolta az első trófeáját 2008 óta.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
DÖNTŐ, SEVILLA, BENITO VILLAMARÍN STADION
BARCELONA–VALENCIA 1–2 (0–2)
Sevilla, Estádio Benito Villamarín, 53 698 néző. Vezette: Undiano Mallenco
BARCELONA: Cillessen – Semedo (Malcom, a szünetben), Piqué, Lenglet, J. Alba – Busquets – Sergi Roberto, Rakitic (Alena, 76.), Arthur (Ar. Vidal, a szünetben), Coutinho – Messi. Vezetőedző: Ernesto Valverde
VALENCIA: Domenech – Wass, Garay, Gabriel, Gayá – Soler, Parejo (G. Kondogbia, 76.), Coquelin, Guedes – Gameiro (Piccini, 72.), Rodrigo (Diakhaby, 88.). Vezetőedző: Marcelino
Gólszerző: Messi (73.), ill. Gameiro (21.), Rodrigo (33.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Az első percekben alig volt a Valenciánál a labda, a Barcelona a 16-osa elé szegezte ellenfelét, a „denevérek” mégis gyakorlatilag az első akciójukból ziccerbe kerültek, amikor az óriásit hibázó Lenglet Rodrigót hozta helyzetbe. A támadó még Cillessent is kicselezte, de a gólvonalon Piqué hatalmasat mentett.

Hiába a figyelmeztető jel, a Barca nem volt eléggé résen hátul, és a következő helyzetüket már kihasználták a „denevérek”! Gayá futott el jól a bal oldalon, pontosan adott be Kévin Gameiróhoz, aki átvétel után kicselezte Jordi Albát, majd 15 méterről, nagy erővel a kapu bal oldalába bombázott. 0–1

Megrendült a címvédő katalán csapat, amely a szezonbeli duplázásért hajtott, és ezt ki tudta használni a Valencia. Marcelino csapatánál ugyan keveset volt a labda, mégis a valenciaiak akarata szerint alakult a találkozó, a 33. percben újabb gyors akcióval növelték is előnyüket. Soler lefutotta a jobb oldali alapvonal mellett Jordi Albát, aztán jól szolgálta ki Rodrigót, aki három méterről a kapu közepébe fejelt. 0–2

A Barcelona csupán a félidő utolsó perceiben jutott el a kapu elé, ám Jaume Domenech két bravúrral a helyén volt. A második játékrészben feléledt a Barca, Malcom és Vidal beállítása jó cserének bizonyult, ám a katalánok a kapu előtt továbbra is teljesen Lionel Messi megmozdulásaitól voltak függőek. Az argentin az 56. percben nagyon közel járt a gólhoz, ám milliméterek hiányoztak: remek betörése után a kapufáról kifelé pattant a labda.

Bár az alaphelyzet ugyanaz volt, mint az első félidőben – azaz a Barcánál a labda, lesre várva a Valencia –, mégis más lett a meccs. A gránátvörös-kékekbe is harcos szellem költözött, de a valenciaiaknál még nagyobbra izzott a tűz, és ez még azután is így volt, hogy a csapatkapitány Parejót le kellett cserélni sérülés miatt.

A 73. percben Lionel Messi felcsillantotta a reményt a Barcelonának, amikor Lenglet fejese és Domenech újabb nagy védése után elsőként érkezett a kipattanóra, és a fekvő kapus mellett három méterről a kapuba passzolt. 1–2

Hiába azonban az utolsó tíz perc nagy nyomása, a Valencia kibírta, és még az is belefért Marcelino gárdájának, hogy Guedes két meccslabdát is elszórt a ráadásban. A „denevérek” játékosai a klub 100. születésnapjára Király-kupával ajándékozták meg a szurkolókat, megkoronázva remek idényüket. A Valencia 8. alkalommal hódította el a Spanyol Kupát, és 2008 után először nyert trófeát. 2015 óta először nem Barcelonának hívják a Király-kupa győztesét.