Ismét zseniális volt Messi, ismét nyert a Barca

2011.02.06. 00:02
Messi ismét tarthatatlan volt (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában a Barcelona 3–0-ra legyőzte hazai pályán az Atlético Madridot. Mindhárom gólt az aranylabdás Lionel Messi szerezte.

Nem sokan fogadtak volna az Atlético Madrid sikerére a Camp Nouban, a Barcelona elleni meccs pedig nem is szerzett meglepetést a többségnek. A dolgok úgy alakultak, ahogy azt az utóbbi időben megszoktuk: könnyed Barcelona-győzelem Lionel Messi-gólokkal…

A 17. percben érkezett el az idő, hogy ismét megcsodálhassuk Messi zsenialitását. Az aranylabdás játékos a „szokott” módon indult el a védők gyűrűjében, majd a 16-os vonaláról a bal sarokba lőtt. 1–0

A 29. percben némi szerencsével maradt az argentin előtt a labda, de ha már ott volt, köszönte a lehetőséget, és közelről a kapuba pörgetett. 2–0

Ez volt Messi 111. gólja a spanyol bajnokságban, míg minden sorozatot figyelembe véve 166-szor talált az ellenfelek kapujába a Barca szerelésében.

Az első félidőben gyengén futballozó Atlético a második félidőre sokkal motiváltabban érkezett, s szorossá is tehette volna a találkozót. Az 53. percben például megvolt az esélye a zárkózásra a madridiaknak: Felipe lövését azonban a gólvonalról kifejelte Gerard Piqué.

A 69. percben a vendégek rájöttek, hogyan lehet megállítani Messit, egyszerre két oldalról rúgták föl az argentint, a 20 méterről megítélt szabadrúgást (Messi végezte el) követően pedig hárított David De Gea kapus.

A 72. percben Messi kivételesen fejjel volt veszélyes, nyolc méterről bólintott, ám jó helyen volt és hárított De Gea.

Aztán ezúttal is felkerült a korona Messi fejére: a 79. percben ő ugratta ki David Villát, a spanyol támadó közeli próbálkozását még védte a vendégek kapusa, de a labda a kétszeres aranylabdás elé került, aki közelről lőtt a kapuba.

Ez volt az argentin 24. találata a bajnokságban, amivel ismét átvette a vezetést a góllövőlistán. A Barcelona pedig sorozatban 16. bajnokiját nyerte meg, ez korábban egyetlen csapatnak sem sikerült a Primera Divisiónban.

1. Barcelona 22 20 1 1 70–11 +59  61
2. Real Madrid 21 16 3 2 48–18 +30  51
3. Villarreal 22 14 3 5 41–22 +19  45
4. Valencia 21 12 5 4 34–24 +10  41
5. Espanyol 22 12 1 9 30–30 0 37
6. Athletic Bilbao 22 11 3 8 37–32 +5  36
7. Sevilla 21 9 3 9 33–35 –2  30
8. Atlético Madrid 22 9 3 10 31–29 +2  30