Ikszelt a Real Madrid, bajnok a Barcelona

2013.05.12. 00:02
A Real nem akadályozta meg Barcelonában, hogy a Barcelona bajnok legyen (Fotó: Reuters)
A Real Madrid mindössze 1–1-es döntetlent játszott az Espanyol otthonában a Primera División 35. fordulójában. Az eredmény egyben azt is jelenti, hogy a Barcelona megnyerte a bajnokságot.

A Real Madrid a legutóbbi négy meccsét megnyerte az Espanyol otthonában, most azonban nem sok tétje volt a találkozónak a királyiak számára. Motivációt mindössze az jelenthetett José Mourinhóéknak, hogy megakadályozzák, hogy a Barcelona a mai napon legyen bajnok. Persze a másik oldalról nézve, mégiscsak rosszabb a katalánoknak, ha nem saját meccsen biztosítják be Primera División-elsőségüket, így tulajdonképpen lehet, hogy annyira nem is akart nyerni.

Mindenesetre Mourinho Cristiano Ronaldót nem is jelölte a kezdőbe, a Real pedig egyáltalán nem játszott fölényben a találkozón. Sőt! Az Espanyol a 22. percben meg is szerezte a vezetést: Cristian Stuani volt a legjobb helyen egy szögletet követően, s hét méterről a kapuba vágta a labdát. 1–0

Az első félidőben még egy érvénytelen találata is volt az Espanyolnak (Héctor Moreno talált be), míg a Real mindössze egyszer találta el a kaput.

Raphael Varane még a 18. percben megsérült, a helyére Xabi Alonso állt, míg a szünetben Alváro Moratát Karim Benzema váltotta, így a második játékrésznek egy valamivel veretesebb Madrid kezdett neki, mint az elsőnek. Ráadásul az 57. percben beállt Cristiano Ronaldo is.

CR7 aztán egyből meghúzta a bal oldalt, s csak szabálytalanul tudták megállítani. Ez azért érdemel említést, mert ebből a szabadrúgásból egyenlítettek a vendégek. Luca Modric tekerte a labdát a kapu elé, ahol Gonzalo Higuaín csúsztatott, a labda pedig a bal alsóban kötött ki. 1–1

Ezután már egész jó (na jó, inkább átlagos, felejthető...) volt a meccs, mindkét csapat megszerezhette volna a győztes találatot, de egyiknek sem sikerült. S ezzel gyakorlatilag a Barcelona vált a mérkőzés főszereplőjévé.

A katalánok matematikailag is behozhatatlan előnyre tettek szert, megnyerték a bajnokságot. A Barcelona 22. elsőségét ünnepelheti.