Higuaín repítette a Real Madridot Barcelonában

2011.10.03. 00:00
Higuaínra és a Real Madridra a Villarreal vár (Fotó: Reuters, archív)
A Real Madrid a három gólt szerző Gonzalo Higuaín vezérletével 4–0-ra győzött az Espanyol otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság élvonalának 7. fordulójában.

A Real Madridban a sérült Karim Benzema és az eltiltott Ángel di María nem szerepelhetett, az Espanyolnál mindazonáltal nem lélegezhettek fel, hiszen előbbit Gonzalo Higuaín pótolta, utóbbi helyén pedig az a Kaká kapott szerepet, aki az Ajax elleni BL-meccsen jelezte, hogy kezd visszatalálni korábbi formájához.

Cristiano Ronaldo nem sokáig késlekedett első valamirevaló megmozdulásával, a 3. percben kellemetlen lövéssel kínálta meg Cristian Álvarezt, aki ha nem is könnyen, de hárítani tudott.

Az első negyedórát Koffi Ndri Romaric bal lábas, kaput elkerülő próbálkozás zárta, két perccel később viszont már az Espanyol hálójában táncolt a labda: Ronaldo játszotta meg Higuaínt, aki egyszerű megoldást választva a kapu jobb oldalába vágta a labdát. 0–1

A félidő utolsó tíz percében Thievy Bifouma, majd Javi Márquez mozgatta meg Iker Casillast, a szünetig viszont már nem változott az eredmény.

A második félidőben továbbra is kiegyenlített játékot láthatott az Estadi Cornella-El Prat közönsége, az Espanyol egyáltalán nem volt rosszabb, gólt azonban ismét a vendégek szereztek. Ezt megint Higuaín jegyezte, aki Álvaro Arbeloa indítását követően állítgatás nélkül hatalmas gólt ragasztott a jobb felső sarokba. 0–2

Ha voltak hazai szurkolók, akik ekkor még reménykedtek a pontszerzésben, 16 perccel később valószínűleg ők is beletörődtek a vereségbe. Ekkor a csereként beállt, a nyáron éppen az Espanyoltól igazolt José María Callejónnal lövetett gólt Ronaldo, aki a második gólpasszát osztotta ki. 0–3

A végszót azonban nem Callejón , hanem Higuaín mondta ki, aki egy nagy védelmi hibát kihasználva megszerezte önmaga harmadik, csapata negyedik gólját. 0–4

Végül tehát fölényes győzelmet aratott a Real Madrid, amely egy ponttal lemaradva a Barcelona, Levante duótól a harmadik helyen áll a tabellán.

ESPANYOL-REAL MADRID 0-4