Hat gólt lőtt a Real Madrid a Villarrealnak

2010.02.21. 23:08
Cristiano Ronaldo a szülőföldjét, Madeirát sújtó árvíz áldozataira gondolt a gólja után (Fotó: Action Images)
A spanyol labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának vasárnap késő esti mérkőzésén a Real Madrid 6–2-re legyőzte a Villarrealt. Cristiano Ronaldo remekül kivitelezett szabadrúgásból kezdte a gólgyártást a 18. percben, két percre rá Kaká büntetőből növelte az előnyt. Marcos Senna ugyancsak nagyszerű szabadrúgásból gyorsan szépített, sőt a vendégeknek Gonzalo Higuaín góljára is volt válaszuk, csakhogy társai hamarosan rúgattak még egy gólt az argentinnal, sőt Kaká is meglőtte a másodikat – ám a végeredményt mégsem ő, hanem Xabi Alonso alakította ki. A Real Madridnak ez volt sorozatban az ötödik győzelme a bajnokságban.

A héten elhunyt Real-legenda, Luis Molowny tiszteletére egyperces gyászszünettel kezdődött a mérkőzés, amelyen Marcelo veszélyes beadása késztette Diego Lópezt az első bravúrra. Hamarosan, a 18. percben munkát adott a kapusnak Cristiano Ronaldo is – de ez esetben elmaradt a bravúr: a portugál szélső balösszekötő helyéről elvégzett, 25 méteres szabadrúgása után a labda a bal felső sarokba vágódott.

Két perccel később már kettővel vezetett a Real, a Gonzalo Higuaín által kiharcolt büntetőből Kaká jobbal a jobb alsó sarokba helyezett.

Noha a két csapat őszi bajnokija 2–0-ra végződött (góllövő: C. Ronaldo, Kaká – az utóbbi tizenegyesből...), a Villarreal játékosainak eszük ágában sem volt ebben valamiféle törvényszerűséget felismerni: a 30. percben Marcos Senna is bemutatta szabadrúgáslövő-tudományát, az ő labdája a sorfal fölött a rövid felsőbe vágódott.

A szünetig még egy alkalommal veszélyben forgott a Real kapuja (Nilmar beadásnak szánt labdája veszélyesen pattant meg Albiolon, Iker Casillas visszavetődve nagy bravúrral mentett), de a madridi támadásokban is volt veszély, Cristiano Ronaldo kétszer is eltalálta a kaput, Diego López mindkétszer védett.

A második félidő is enyhe Real-mezőnyfölénnyel indult, aminek jegyében az 54. percben megszületett a harmadik hazai gól is: Cristiano Ronaldo a leshatárról lódult meg a jobb oldalon, nagyszerűen játszott középre, és az érkező Higuaín a tizenegyes pont magasságából a hálóba lőtt.

Kétgólos előnyük birtokában a madridiak könnyed adogatással múlatták az időt, de miután C. Ronaldo elrontott egy ziccert (közeli lövését López lábbal védte), rövid időre ismét kényelmetlen helyzetbe kerültek: egy labdaeladás után szinte minden madridi elöl ragadt, a sárga mezesek így háborítatlanul passzolgathattak a hazai kapu előtt, és végül Nilmar a bal alsó sarokba helyezett.

Rövid ideig tartott ki a szoros állás, hiszen öt perccel az újabb szépítés után Marcelo játszott középre balról, és Higuaín ismét jókor érkezett – 14. gólját szerezve a Primera División 2009–2010-es szezonjában. Duplázott Kaká is, a balról érkező gólpassz ezúttal C. Ronaldo érdeme volt – a brazil higgadtan, laposan lőtt a hálóba. Kakának ez volt az első olyan mérkőzése a Realban, amelyen egynél több gólt szerzett.

Maradt még egy gól a végére, Xabi Alonso lőtte (megismételtetett) büntetőből, amelyet az addig is igen aktív Cristiano Ronaldo harcolt ki.

A Realnak ez volt sorozatban az ötödik megnyert bajnokija, és egyvégtében a negyedik olyan, amelyen háromnál többször talált a kapuba. A legutóbbi hét Real–Villarreal találkozóból ötöt a „királyi gárda" nyert meg.

PRIMERA DIVISIÓN
23. forduló
Real Madrid–Villarreal 6–2 (C. Ronaldo 18., Kaká 20., 79. – az elsőt 11-esből, Higuaín 54., 71., Xabi Alonso 87. – 11-esből, ill. M. Senna 30., Nilmar 66.)