Halló, itt a Ramos és a Fontos Gólok Kft. Miben segíthetek?

R. B.R. B.
2017.03.08. 14:40
Ha nagy a baj, és a Szupercsapat sem tud segíteni, hívja Sergio Ramost!
92:48 – ennyit mutatott az óra Lisszabonban, amikor 2014 májusában Sergio Ramos gólt fejelt az Atlético Madrid kapujába a Bajnokok Ligája döntőjében, amelyet a Real Madrid végül 4–1-re megnyert hosszabbítás után. A világ- és Európa-bajnok labdarúgó azóta is számos alkalommal bizonyult a királyi gárda nyerőemberének. Középhátvéd létére csatárokat megszégyenítő mennyiségben szállítja a gólokat, ráadásul sörmeccsek helyett kulcsfontosságú pillanatokban zörgeti meg az ellenfelek hálóját – általában fejjel.

Kedden a BL-nyolcaddöntőben Sergio Ramos „másfél” góllal nyugtatta meg a Real Madrid híveit a nápolyi visszavágón. Lehetett volna kettő is, ha az UEFA szőrösszívű illetékesei nem Dries Mertens öngóljaként könyvelik el a spanyolok vezető találatát – amit mellesleg Ramos a rá (és a spanyolokra) jellemző laza káromkodás kíséretében vett tudomásul a mérkőzést követően, amikor közölték vele a „rossz hírt”.

A 30 éves középhátvéd – aki annak idején a Realban szélső védőként kezdte, de játszott középpályást is – a 2016–2017-es szezonban 28 tétmérkőzésen kilenc gólnál jár. Ezt a mutatót jó néhány topligás támadó megirigyelhetné. Érdekességképp: a Barcelonát erősítő brazil Neymar 33 találkozón 12-szer talált be – alig többször, mint a rivális Real Madrid kapitánya. Nem elhanyagolható továbbá, hogy Ramos profi karrierje során 82 gólnál jár (a válogatottban szerzetteket is beleszámítva), ami több, mint honfitársa (és barátja), Andrés Iniesta találatainak száma.

A gólok tekintetében a mostani a camasi születésű spanyol válogatott játékos legjobb idénye, korábban sohasem szerzett hétnél többet egy szezon alatt. A legrangosabb európai kupasorozatban a legutóbbi hat találatát egyaránt az egyenes kieséses szakaszban hozta össze.

Elsősorban nem az a lenyűgöző, hogy Ramos – akit a Marca a Napoli elleni produkciója után a „Pokol angyalának” keresztelt el – posztjához képest az átlagosnál nagyobb számban termeli a gólokat, hanem hogy (általában) milyen fontos pillanatokban siet csapata segítségére. 2014 tavasza óta 25 klubgóljából 20 döntetlen vagy vesztes állásnál született. Szerzett fontos gólt többek között az Atlético elleni BL-döntőben a 93. percben, a Sevilla elleni európai Szuperkupa-meccsen a 93. percben és a Barca ellen is, a Camp Nouban a 90. percben. Felejthetetlen pillanatok Ramos és a Real Madrid számára.

A 2014-ES BL-DÖNTŐBEN SZERZETT GÓL

AZ EURÓPAI SZUPERKUPA-MÉRKŐZÉSEN ELÉRT TALÁLATA

A BARCELONA ELLENI EGYENLÍTŐ GÓL A CAMP NOUBAN

Erős túlzással nem elképzelhetetlen, hogy a távoli jövőben, amikor a Real Madrid egy mérkőzésen hátrányban szöglethez jut, Ramos a sírjából feltámadva sokadszorra is megmenti övéit. Nem meglepő, hogy a Sevillában nevelkedő védő góljai zömét szögletek után, fejjel szerzi, az inkább, hogy úgy tűnik, az ellenfelek alig találják ennek ellenszerét. Egy ember van a Real Madridban, akivel érdemes vigyázni a kornereknél, az pedig Sergio Ramos, aki az esetek többségében valahogy mégis rendre a legmagasabbra emelkedik. Na jó, talán Cristiano Ronaldót sem érdemes szabadon hagyni egy-egy sarokrúgásnál.

De ha CR7 csődöt mond, a Real Madrid még mindig bízhat SR4-ben, a kapitányban, aki rendszerint a legjobbkor jelentkezik góllal…