Forlán góljára háromszor válaszolt a Real Madrid

2011.01.13. 23:57
Ramos ellentmondást nem tűrően ugrott fel fejelni a góljánál (Fotó: Reuters)
A Real Madrid 3–1-re megverte az Atlético Madridot hazai pályán a spanyol Király-kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén. A vendégek Diego Forlán góljával szereztek vezetést, de Sergio Ramos egyenlített, majd Cristiano Ronaldo és Mesut Özil is betalált a második félidőben.

Madridi derbit rendeztek a spanyol Király-kupa negyeddöntőjében: a Real Madrid az Atléticót fogadta a Santiago Bernabéu Stadionban a párharc első mérkőzésén csütörtökön késő este.

Bár a blancóknál Mesut Özilnek már a negyedik percben volt egy veszélyes helyzete, a vendégek szereztek vezetést a hetedik percben. José Antonio Reyes nagyszerűen indította a leshatáron kiugró Sergio Agüerót, aki eltolta a labdát Iker Casillas mellett, és bár elesett, a bal oldalon érkező Diego Forlán az üres kapuba lőtt. 0–1

A bekapott gól után kemény rohamokat indított a Real Madrid, és előbb Ronaldo lőtt mellé, majd a 14. percben Sergio Ramosnak sikerült bevennie a városi rivális kapuját. Ángel di María ívelt középre szögletből, és a spanyol válogatott védő a kapuba fejelt. 1–1

A folytatásban több nagy helyzetet is kialakítottak a hazaiak, de nem tudták bevenni a jól védő David de Gea kapuját a szünet előtt.

A második félidőt kissé enerváltan kezdte a Real, és az 54. percben az Osasunától igazolt Juanfran jól játszott össze Agüeróval, majd az argentin támadó lövését Casillasnak kellett védenie lábbal.

Az 59. percben Forlán szerezhette volna meg a második gólját, de a kapufát találta el. Két perccel később a blancóknak azonban sikerült belőniük a második találatukat: Özil cselezte be magát szépen a tizenhatoson belülre, majd átemelte a labdát a túloldalra, ahol Kaká épphogy lemaradt a labdáról, de a mögötte érkező Ronaldo becsúszva a kapuba pöckölt. A vendégek reklamáltak a gól után, mivel Marcelo szabálytalankodhatott a hazaiak akciója előtt. 2–1

A 77. percben Ronaldo megpróbálta még egy gólt kiharcolni, de mellé lőtte a labdát Tomás Ujfalusi szorításában.

A folytatásban úgy tűnt, hogy 2–1 lesz a végeredmény, de a 90. percben Özil betalált. A német válogatott futballista Ronaldóhoz passzolt, akinek az indítását Filipe Luis próbálta meg kivágni, de Álvaro Domínguezt találta el, és Özil kihasználta a vendégek hibáját. 3–1

Ronaldo az utolsó pillanatokban még majdnem megszerezte a negyedik hazai gólt, de végül 3–1 maradt az eredmény, így a blancók kétgólos előnyhöz jutottak otthon.

REAL MADRID–ATLÉTICO MADRID 3–1

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉSEK
Real Madrid–Atlético Madrid 3–1 (S. Ramos 14., C. Ronaldo 61., Özil 90., ill. Forlán 7.)