Ezúttal Özil volt a Real Madrid nyerőembere

2012.12.08. 21:55
Özil két nagyszerű góllal kulcsszerepet játszott a Real Madrid fordításában (Fotó: Action Images)
A spanyol labdarúgó-bajnokság (Primera División) 15. fordulójában a Real Madrid a duplázó Mesut Özil vezérletével 3–2-re nyert a Valladolid otthonában.

Valladolid nem számít a Real Madrid kedvenc helyszínének, 40 első osztályú mérkőzésen 16 királyi sikerrel szemben 11 döntetlen és 13 döntetlen született korábban kettejük párharcán.

Ezúttal sem úgy indult, hogy a Real Madrid számára sétagalopp lesz a mérkőzés, hiszen már a 7. percben megszerezte a vezetést a házigazda: Ebert bal oldali szöglete után nem tudtak tisztázni a madridiak, a labda Manucho elé került, aki közelről a kapuba lőtt (1–0).

Sokat nem kellett várni ugyanakkor a vendégek egyenlítésére sem, a 12. percben már 1–1-et mutatott az eredményjelző, miután egy hazai labdavesztés után Callejón levitte az ötös jobb sarkáig, majd középre adott, a középen tisztán érkező Benzema pedig magabiztosan a jobb alsóba lőtt.

Sőt, a 19. minutumban már a vendégek előtt adódott nagy vezetési lehetőség, Ronaldo 30 méteres szabadrúgását Dani Hernández a léc fölé ütötte.

A 22. percben azonban ismét megszerezte a vezetést a Valladolid: Ebert újabb szögletére Manucho érkezett nagyszerűen, az ismét tarthatatlannak bizonyuló óriás pedig 3 méterről a kapuba fejelt (2–1).

Még nagyban a gólt ünnepelte a hazai publikum, amikor a túloldalon az első gólnál is hibázó Sereno esett el, így Callejón ziccerbe került, 16 méterről azonban csizmaszárral találta el a labdát, így emelése mellé szállt.

A 26. percben Ebert távoli szabadrúgása kerülte el kevéssel a jobb alsó sarkot, majd fél óra játékot követően Ronaldo kissé jobbról leadott löketét ütötte oldalra Dani Hernández a jobb alsó elől.

A 33. percben egy szöglet után Benzema nagy lehetősége maradt ki, de a szünetre így is kiegyenlített a Real Madrid: a 45. percben Özil játszott össze Benzemával, majd a visszakapott labdát 5 méterről laposan a bal alsóba lőtte (2–2).

A második félidő első lehetősége a vendégek előtt adódott, Xabi Alonso szabadrúgása után Sergio Ramos fejese centikkel kerülte el a kaput, majd egy óra játékhoz érve Óscar távoli löketét Casillas üggyel-bajjal csak ütni tudta, de a védelem tisztázott.

A túloldalon Di María lövését védte a kapus ziccerben, aztán 65. percben Sergio Ramos hiába talált be, a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot – a védő speciel nem volt lesen, csak három visszafelé mozgó csapattársa.

A 72. percben csak megszületett a harmadik (érvényes és meg is adott) madridi gól, 21 méterről, kissé jobbról járt szabadrúgás a vendégeknek, most azonban nem Ronaldo, hanem Özil vállalta el, és nagyszerűen a bal felső irányába tekert, a labda pedig a lécről a hálóba vágódott (2–3).

Özil az elmúlt három bajnoki szezonban már 49 alkalommal vállalt aktív szerepet gólban, 13-szor ő maga talált be, 36-ot pedig előkészített.

A 78. percben közel volt Özil a mesterhármashoz, de lapos lövését védte Dani Hernández, aztán öt perccel a vége előtt Xabi Alonso Ramos fejesét óriási bravúrral ütötte ki a hazai kapus a bal felső sarok elől.

A Real Madrid végül, ha nem is könnyedén, de behúzta a három pontot Valladolidban, így tovább üldözi a Barcelona, Atlético Madrid kettőst.

VALLADOLID–REAL MADRDI 3–2
1. Barcelona 14 13 1 48–16 +32 40
2. Atlético Madrid 14 11 1 2 29–13 +16 34
3. Real Madrid 15 10 2 3 37–12 +25 32
4. Málaga 15 7 4 4 23–10 +13 25
5. Betis 14 8 1 5 23–24 –1 25
6. Getafe 15 7 2 6 18–20 –2 23
7. Valladolid 15 6 3 6 22–18 +4 21