A Barca Messi nélkül is oktatta a Realt a Bernabéuban

2015.11.21. 18:00
Luis Suárez góljai foglalták keretbe az el Clásicót (Fotó: Action Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 12. fordulójában a Barcelona a duplázó Luis Suárez és az egyaránt egy gólt és egy gólpasszt jegyző Neymar, Andrés Iniesta duó vezérletével 4–0-ra kiütötte a Real Madridot a Bernabéu-stadionban. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy a csereként beálló Iscót kiállította a játékvezető, mivel a középpályás óriásit rúgott Neymarba.

SPANYOL LA LIGA
12. FORDULÓ

REAL MADRID–BARCELONA 0–4 (0–2)
Madrid, Santiago Bernabéu Stadion, 80 500 néző. V: Fernández Borbalán
REAL MADRID: Navas – Danilo, Varane, Sergio Ramos, Marcelo (Carvajal, 59.) – Modric, Kroos – Bale, J. Rodríguez (Isco, 55.), C. Ronaldo – Benzema. Vezetőedző: Rafa Benítez
BARCELONA: Bravo – Dani Alves, Piqué, Mascherano (Mathieu, 27.), Jordi Alba – Rakitic (Messi, 57.), Busquets, Iniesta (El Haddadi, 77.) – Sergi Roberto, Suárez, Neymar. Vezetőedző: Luis Enrique
Gólszerző: Suárez (11., 74.), Neymar (39.), Iniesta (53.)
Kiállítva:
Isco (84.)

A meccs előtt a párizsi merényletek áldozataira emlékeztek, hatalmas francia zászlót feszítettek ki a lelátón, és felcsendültek a francia himnusz dallamai is.

A csapatok alaposan bekezdtek a meccsen, az első tíz percben Neymar és C. Ronaldo is helyzetbe került, előbbi a bal felső fölé lőtt, utóbbi lökete után pedig Bravo mezőnybe ütötte a labdát.

A 11. percben megszületett az első gól, Sergi Roberto nagyszerű labdával találta meg a Varane hibája miatt üresen maradó Suárezt, aki elegánsan, jobb külsővel kilőtte a jobb alsót (0–1). Roberto a negyedik gólpasszát adta a bajnoki idényben!

Lendületben maradtak a katalánok, a fiatal jobbszélső újabb visszakészítése után Rakitic mondjuk csúnyán az égbe lőtt, majd Neymar szabadrúgásánál védett Keylor Navas, mielőtt Roberto ziccerben az égbe lőtt. Egy nagy Real-lehetőség is kimaradt, a Barca pedig egyből büntetett, Neymar a leshatárról lépett ki, majd laposan a kapuba lőtt (0–2).

A játékrész végén Marcelo fejére volt szüksége a madridiaknak, Suárez ziccerénél a gólvonalról fejelte ki a labdát a brazil, így maradt a 0–2.

A folytatásra, úgy tűnt, egy másik Real érkezett ki, és két perc alatt többet mutattak a madridiak, mint az első félidőben, de hiába került helyzetbe Marcelo és James is, a vendégek szereztek újabb gólt. Neymar szabadrúgását még a léc fölé simogatta Navas, az 53. percben azonban már ő sem tudott segíteni, Iniesta játszott össze Neymarral, a sarkazás után pedig kilőtte a bal felső sarkot (0–3).

A Barca pályára küldte Messit, aki veszélytelen szabadrúgással jelentkezett, a kontra végén pedig Bravónak kellett óriásit védenie Ronaldo ziccerénél – cserébe a túloldalon Suárezt hozta nagy helyzetbe, ám Sergio Ramos is menteni tudott.

Az utolsó negyedórához érve megadta a kegyelemdöfést a Barca, Jordi Alba passzával kilépett Suárez, leültette Navast, és pimaszul a hálóba emelt (0–4).

Újabb gól a rengeteg lehetőség (Bravo hatalmas bravúrral védett Ronaldo fejesénél, Munir pedig ajtó-ablak helyzetben rontott, hogy csak a két legnagyobbat emeljük ki) ellenére már nem született a hajrában, egy piros lap viszont még hátravolt, Isco ugyanis hatalmasat rúgott Neymarba.

A Barcelona 4–0-ra nyert az el Clásicón, és hat ponttal meglépett a királyi gárdától.