El Clásico: kissé meglepő, de ő volt a leggyorsabb játékos!

2017.04.24. 21:56
Mint ismert, a Barcelona idegenben 3–2-re legyőzte a Real Madridot a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 33. fordulójának rangadóján. A feljegyzett mérésekből kiderül, hogy a katalán klub játékosai hét kilométerrel többet futottak, mint a hazai futballisták, valamint az is, hogy Gerard Piqué érte el a legnagyobb sebességet (33.33 km/h) a mérkőzésen.

A Barcelona játékosai közül Sergio Busquets, Gerard Piqué és Andrés Iniesta több mint 10 kilométert futott, Ivan Rakitic és Jordi Alba a 11-et is átlépte, míg a mezőnyben egyedüliként Sergi Roberto 12 kilométer felett zárt. (A spanyol jobbhátvédtől ilyen futómennyiség mellett még nagyobb teljesítmény, hogy a hosszabbításban 40-50 méteres szólóba kezdett Lionel Messi győztes gólja előtt.)Sergio Busquets, Gerard Piqué és Andrés Iniesta több mint 10 kilométert futott, Ivan Rakitic és Jordi Alba a 11-et is átlépte, míg a mezőnyben egyedüliként Sergi Roberto 12 kilométer felett zárt. (A spanyol jobbhátvédtől ilyen futómennyiség mellett még nagyobb teljesítmény, hogy a hosszabbításban 40-50 méteres szólóba kezdett Lionel Messi győztes gólja előtt.)

A hazaiaknál csak Dani Carvajal és Toni Kroos futott többet tíz kilométernél. A Barcelona futballistái összesen 105.46 km-t tettek meg, csaknem hét kilométerrel többet, mint a királyiak játékosai (98.75 km) – igaz, a Real Madrid az utolsó negyedórában Sergio Ramos kiállítása miatt tíz emberrel játszott.

A mérések alapján a meccsen a legnagyobb sebességet Gerard Piqué érte el (33.33 km/h), őt két Real Madrid-futballista, Marco Asensio (33.22 km/h) és Cristiano Ronaldo (33.14 km/h) követi.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
33. FORDULÓ

Real Madrid–Barcelona 2–3 (Casemiro 28., J. Rodríguez 85., ill. Messi 33., 92., Rakitic 73.)
Kiállítva: S. Ramos (77., Real Madrid)