Egy Neymar- és egy gyönyörű góllal nyert a Barca a Real ellen

2013.10.26. 17:57
Marcelóék elbuktak Messiékkel szemben (Fotók: Reuters)
A Barcelona nyerte meg az el Clásicót: a katalánok 2–1-re legyőzték hazai pályán a Real Madridot a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 10. fordulójában. A házigazdáknál Neymar és Alexis Sánchez volt eredményes, utóbbi gyönyörű gólt szerzett, a vendégeknél Jesé talált be a hosszabbításban.

BARCELONA–REAL MADRID – PERCRŐL PERCRE!

1. FÉLIDŐ

Gareth Bale és Neymar is kezdőként léphetett pályára első el Clásicóján. Az első percekben mindkét csapat megpróbálta ráerőltetni akaratát ellenfelére, ám a helyzetek elmaradtak. Előbb Cesc Fabregas lövése pattant kirúgásra Neymarról, a túloldalon Ángel di María beadását húzta le könnyedén Víctor Valdés.

A 19. percben megtört a jég, a játék irányítását folyamatosan átvevő Barcelona megszerezte a vezetést. Andrés Iniesta cselezgetett a bal oldalon, majd remekül passzolt a tizenhatoson belül kilépő Neymarhoz, a brazil támadó egy lövőcsel után hat méterről tüzelt is, a Dani Carvajalon megpattanó labda a hosszú alsóba pattant, Diego López tehetetlen volt. 1–0

Két perccel később újabb gólt lőhetett volna a katalán gárda: ismét Iniesta adott zseniális passzt, Lionel Messi lépett ki a madridi védelem mögött, egy az egyben vezette a labdát Lópezre a jobb oldalon, ám 11 méterről mellé gurított. A túloldalon Bale próbálkozott, 22 méteres lövése fölé szállt.

Ronaldo nem talált be, ki is kapott a Real

A kissé paprikássá váló mérkőzés 44. percében kis híján egyenlített a Real Madrid: Cristiano Ronaldo becsapta Daniel Alvest a bal oldalon, középre adott, a berobbanó Sami Khedira lövését Valdés védte, majd az Adriano kezéről lepattanó labdát össze is szedte a Barca kapusa, így a szünetre maradt az 1–0.

2. FÉLIDŐ

A szünet után az első percekben inkább az indulatoké volt a főszerep a pályán, ám a játékvezető kézben tartotta a mérkőzést. Az 58. percben Iniesta tőle szokatlan módon elveszítette a labdát a saját térfelén, Modric lecsapott rá, és indította Ronaldót, aki 12 méterről a jobb alsót vette célba, de Valdés óriási bravúrral hárított. A szögletnél is volt dolga a katalánok kapusának, Di María 20 méterről kapásból tüzelt, Valdés azonban a helyén volt, és ismét védett.

A Real Madrid egyre veszélyesebben futballozott, a 72. percben nagyon közel került a gólszerzéshez, Karim Benzema 20 méterről a lécet trafálta telibe. A túloldalon jött egy szenzációs találat: Neymar indította Alexis Sánchezt, aki 18 méterről kiváló helyzetfelismeréssel átemelte Diego Lópezt. 2–0

2–0, Alexis Sánchez

A 91. percben a szépítés összejött azért a Real Madridnak: a balon Cristiano Ronaldo nagy sprintje után a középen érkező Jesének passzolt, aki 16 méterről a jobb alsóba lőtt, Valdés keze alatt csorgott a hálóba a labda. 2–1

Az egyenlítésre már nem maradt idejük a blancóknak, így a Barcelona begyűjtötte a három pontot, amivel továbbra is élen áll a tabellán.