Messi világrekordot döntött, a Barca megküzdött a győzelemért

2012.12.09. 20:45
Bizony, Messi ma beérte Müllert! (Fotó: Action Images – archív)
A spanyol labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában a Barcelona a sevillai Betis otthonába látogatott. A tét nagy volt, de a vendégek tovább nyújtották fantasztikus veretlenségi sorozatukat, Lionel Messi pedig megdöntötte Gerd Müller gólrekordját. Sevillában azért alaposan megizzadt a Barcelona.

A mérkőzés előtt a statisztikusok arra hívták fel a szurkolók figyelmét, hogy a két csapat utóbbi hét meccsén rendesen potyognak a gólok, és nem csak a Barca miatt. A két szakvezető óvatosan nyilatkozott. A hazaiaknál Pepe Mel, a Betis edzője a meccs előtt így válaszolt, amikor megkérdezték tőle, örülne-e neki, ha Messi nem játszana: „nem vagyok hülye. Ha nem játszik egy olyan játékos, aki egy évben több mint 90 gólt lő, az az ellenfélnek jó. Természetesen semmi rosszat nem kívánunk neki, sőt abban reménykedünk, hogy megdönti a rekordot, és továbbra is ezen a szinten játszik."

Tito Vilanova: „Ha a legkisebb kockázatot is jelentett volna, hogy Messi elutazik, otthon maradt volna. Azért jött el, mert készen áll a játékra. A Betis nagyon jó csapat, Pepe Mel mindig megkeserítette az életünket. Elég csak arra utalni, amikor még másodosztályúként megvertek bennünket a kupában. Szerintem azok voltak edzői pályafutásom legszörnyűbb percei. Nagyon oda kell figyelnünk, hiszen megverték a Madridot, és nem tudom eléggé hangsúlyozni, mennyire erős ellenféllel találkozunk."

Ilyen előzményekkel indult a találkozó.

Óvatosan kezdett a Barcelona, így a meccs elején rögtön lehetőséghez jutott a Betis. A 3. percben a Campbell tört előre a jobb oldalon, kiváló ütemben ívelt középre, ahol a kaputól 7 méterre álló Salva Sevilla fejelhetett szabadon, de a bal alsó sarokra tartó lövést Victor Valdés szépen védte.

Lassan átvette a játék irányítását a Barcelona, de gólhelyzetig nem jutott. Aztán Fabregas váratlan sérülése mintegy ébresztőt fújt a Betisnek, és máris a hazaiak kezdeményeztek az első negyedóra végén.

Aztán amikor azt hihették már a hazaiak, hogy esélyük támad a gólszerzésre, váratlanul vezetést szerzett a Barca. A 15. percben Iniesta játszott a kaputól 20 méterre magányoskodó Messihez, aki körülnézett, majd mivel látta, hogy egyedül van, elindult a bal oldal felé, egymás után húzott el három Betis-védő mellett, majd 12 méterről, kissé jobbról a hosszú sarokba rúgta a Barcelona vezető gólját. 0–1. Ez volt Messi 85. gólja idén, ezzel utolérte Gerd Müllert!

MESSI ELSŐ GÓLJA

A Betis megroggyant, mint egy gyomrost kapott ökölvívó, de amikor már éppen feltápászkodott volna, kapott még egyet... A 25. percben ugyanis a láthatóan kiváló állapotban fickándozó Lionel Messi újra betalált. Megint Iniesta adta labdát, méghozzá sarokkal passzolt 5 méterre a Betis kapujától a 10 méterre érkező Messihez, aki újra kilőtte a bal alsó sarkot. 0–2. EZ VOLT MESSI 86. GÓLJA IDÉN, EZ PEDIG VILÁGREKORD!

MESSI DUPLÁN ÖRÜLHETETT

Ez a gól azért is volt fájó a hazaiaknak, mert Juan Carlos sérülése miatt tíz emberrel játszottak ezekben a percekben. Támadásban maradt a Barcelona, a Betis nem tudott komolyabb ellenállást kifejteni. Aztán a félidő végére csak összeszedték magukat a zöld-fehérek, és ennek gól lett a jutalma.

A 39. percben ugyanis Rubén Castro ugrott ki a leshatáron Vadillo átadásával a bal oldalon, bevezette a tizenhatoson belülre a labdát, majd a kimozduló Valdés mellett a kapu bal sarkába lőtt. 1–2.

RUBÉN CASTRO SZÉPÍT

A félidő utolsó percei úgy peregtek le, hogy a Betis hihetetlen elszántsággal küzdött az egyenlítő gólért, de hiába.

MÁSODIK FÉLIDŐ

Heves Betis-rohamokkal indult a második félidő. Ebben segítette a hazaiakat, hogy a védő Campbell helyett beállt a támadó Molina. A Barca takarékos üzemmódra váltott, ami kedvezett a zöld-fehéreknek. Az 50. percben például majdnem sikerült az egyenlítést. Egy szabadrúgás után Piqué kifejelte a labdát a kapu előteréből, de az alapvonal közeléből Salva Sevilla egyből kapura emelt, és a meglepett Valdés majdnem beügyetlenkedte a kapujába a labdát. Ráadásul érkezett Rubén Castro, aki nem találta el a gólvonalon a labdát. Hihetetlen szerencséje volt a Barcának.

A Barcelona csak a 60. perc táján kezdett valamiféle akciókba, bőven megelégedett az egygólos vezetéssel. A vendégek többször is hosszú indításokkal és letámadással igyekeztek zavart kelteni a katalánok soraiban, kevés sikerrel.

A 70. percben aztán megint csak a kapufa mentette meg a Barcelonát. Szöglet után Molina csúsztatása jött ki a bal kapufáról, Valdéstől bemehetett volna. Tíz perccel később megint megdöngette a Betis a kapufát, ezúttal Pozuelo átkozta a balszerencsét.

A Barca talán megirigyelte a sok kapufát, mert a 83. percben egyetlen támadásban előbb Messi, majd Jordi Alba lövése után mentett a kapufa.

Az utolsó percekben a Betis jött előre, de a Barca taktikusan rombolt, és kivédekezte a hátralévő időt. Ezzel a katalánok behúzták a 14. győzelmüket is, idegenbe is győzni jártak eddig mindenhová. A hazaiak szimpatikusan küzdöttek, de nem tudtak ellenállni Messinek, ezért kénytelenek voltak fejet hajtani ezen a történelmi mérkőzésen.