Barátságos hangulat, barátságos Barca a Valladolid ellen

2013.05.19. 23:03
A Barcelona félgőzzel is nyert a Valladolid ellen (Fotó: Action Images)
A bajnoki címét már korábban bebiztosító Barcelona labdarúgócsapata hazai pályán 2–1-re legyőzte a Real Valladolidot. A katalánok Pedro Rodríguez találatával és egy öngóllal elhúztak az első félidőben, és a vendégek csak az utolsó percekben tudtak szépíteni a barátságos hangulatú összecsapáson.

Valdés – Montoya, Piqué, Mascherano, Jordi Alba – Xavi, Busquets, Iniesta – Pedro, Fabregas, Villa összeállításban (azaz egy légióssal) vágott neki a mérkőzésnek a Barcelona, s mintha a játékosok alkalmazkodtak volna az esős, szürke időjáráshoz: az összecsapás nem hozott nagy játékot, lassan csordogáló iram, különösebb villogás nélküli teljesítmény jellemezte a Lionel Messit nélkülöző katalánok futballját.

VALDÉS: 500!
A Barcelonából a szezon végén távozó Víctor Valdés számára mindenképp emlékezetes marad ez a mérkőzés: ezúttal viselte 500. alkalommal a katalánok mezét – és a spanyol újságok megjegyzik: lehet utoljára is.

Persze így is a hazai csapat irányította a mérkőzést, középmezőnybeli ellenfele legfeljebb a mezőnyben tudta felvenni vele a versenyt. A Barcelona a 21. percben szerezte meg a vezetést Pedro Rodríguez révén: Jesús Rueda ordas hibát vétett, rossz passzára Xavi Hernández lecsapott a térfél közepén, majd azzal a lendülettel három a kettő ellen vezethették is támadásukat a katalánok, és a passz után Pedro a kapu jobb oldalába lőtt. 1–0

A 42. percben növelte előnyét a hazai csapat, egy bal oldali szögletet Xavi végzett el, középen nagy volt a helyezkedés, ám társat nem talált a labda, az ötösön álló Marc Valiente viszont annyira meglepődött, hogy a combjáról a saját kapujába pattant a játékszer. Öngól. 2–0

A szünet előtt még a jubiláló Víctor Valdés is bemutatott egy jó kifutást, majd Xavi egy jó lövést, az események amplitudója azonban a második játékrészben sem verte ki a biztosítékot. Az 52. percben Xavi lövése szállt alig fölé, majd a félidő közepén Cesc Fabregas szép elfutása után Pedro bombázott fölé.

A hajrában Fabregas aktivizálta még magát, első lövése azonban kevéssel mellé ment, míg nem sokkal később Jaime ütötte ki Pedro elé a labdáját, ám az első gólszerző nagy helyzetben hibázott. A kihagyott helyzetek után a hajrában váratlanul szépített a Valladolid: Martín Montoya maradt egy az egyben Manuchóval, és buktatta a 16-oson belül, Víctor Pérez pedig kíméletlen büntető-végrehajtó volt.

A Barcelona 2–1-re legyőzte a Valladolidot, és ha hozza a következő két bajnokiját az Espanyol, illetve a Málaga ellen, elérheti a 100 pontos bajnoki álomhatárt.

Ez volt Tito Vilanova utolsó mérkőzése a Barcelona kispadján a szezonban, mivel a jövő hét elejétől ismét New Yorkban kezelteti magát. A 44 éves szakember nyálmirigyéből rosszindulatú daganatot távolítottak el decemberben, ezt követően, januártól tíz héten át a tengerentúli metropolisban kezelték. A katalán klub szombati közlése szerint a nyárra tervezték az újabb kezeléseket, amelyeket azért hoztak mégis előre, mert a Barcelona már bebiztosította bajnoki aranyérmét. Az utána hátralévő két bajnoki találkozón ismét Jordi Roura másodedző lesz a megbízott tréner.

PRIMERA DIVISIÓN
36. FORDULÓ
Barcelona–Valladolid 2–1
(Pedro 21., Valiente 42. – öngól, ill. V. Pérez 89. – 11-esből)
KORÁBBAN
Deportivo La Coruna–Espanyol 2–0 (Gama 50., N. Oliveira 90.)

Zaragoza–Athletic Bilbao 1–2 (Postiga 14., ill. Llorente 80., I. Gómez 92.)
Levante–Rayo Vallecano 2–3 (Acquafresca 52., R. García 86., ill. Piti 20., 72. – a másodikat 11-esből, Vázquez 56.)

1. Barcelona 36 30 4 2 109–39 +70 94
2. Real Madrid 36 25 6 5 96–37 +59 81
3. Atlético Madrid 36 22 6 8 62–30 +32 72
4. Real Sociedad 36 17 11 8 66–46 +20 62
5. Valencia 36 18 8 10 63–50 +13 62
6. Málaga 36 15 9 12 49–45 +4 54
7. Betis 35 15 7 13 52–54 –2 52
8. Rayo Vallecano 36 15 4 17 46–63 –17 49