Az újonc elleni gálával újra az élre állt a Barca

2014.01.05. 15:55
Újra Valdéssel a kapuban kezdtek a katalánok (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 18. fordulójában a Barcelona hazai pályán könnyedén, 4–0-ra legyőzte az Elchét, így újra a tabella élére állt.

A katalánoknál a héten már edzett Lionel Messi, de ma még nem játszott, ráadásul Dani Alves, valamint Sergio Busquets sem lehetett ott az újonc elleni bajnokin, előbbi sérülés, utóbbi eltiltás miatt.

Xavi, Víctor Valdés és Neymar – a brazil csak a padon kezdett – azonban újra játékra kész volt, a visszatérők pedig láthatóan nagy lökést adtak a gránátvörös-kékeknek, akik remekül kezdték a mérkőzést, és már a 7. percben megszerezték a vezetést: remek indítás után Jordi Alba ment el a bal szélen, majd tekerte középre a labdát a leshatáron helyezkedő Sáncheznek, aki egy pattanás után kapásból ellőtt az elfekvő Tono mellett. 1–0

Bár a gól után eltalálták a kapufát a vendégek, a következő találatot is a Barca szerezte. A 16. percben Fabregas zseniális passza után Pedro ugrott ki középen, majd miután a spanyol szélső eltolta a labdát Tono mellett, a kapuba gurított öt méterről. 2–0

A második gól után kicsit visszaállt a Barca, de a katalánok a kontrákkal és a gyors támadásaikkal így is sokkal több lehetőséget dolgoztak ki, mint a zöld-fehérek.

A szünetben sem történt csoda, a második játékrészt is kényelmes fölényben kezdték a hazaiak, akik akár már a második játékrész harmadik percében háromgólos előnybe kerülhettek volna, de a Fabregas buktatása után megítélt tizenegyesnél Xavi a jó irányba vetődő Tono mellett a kapufa mellé passzolt.

Sánchez vezérletével simán nyert a Barca, és újra az élre állt (Fotó: Reuters)

A hazaiakat persze ez sem törte meg, és a 63. percben újra betaláltak. Egy gyors kontra után a balon induló Pedro adta be Tono mellett laposan a labdát Sáncheznek, akinek már csak annyi volt a dolga, hogy két méterről az üres kapuba gurítson. 3–0

A harmadik gól után teljesen összeomlott az Elche, így nem meglepetés, hogy jó öt perccel az előző találat után már 4–0-t mutatott az eredményjelző. Botía szabálytalansága után Sánchez állt a szabadrúgásnál a labda mögé, és jó 18 méterről elcsavart a sorfal és a vendégek kapusa mellett is, így megszerezve a harmadik gólját. 4–0

Bár a végén még Neymar is beállt, és a katalánoknak ezt követően is akadt lehetőségük bőven, az eredmény már nem változott, a Barcelona 4–0-re legyőzte az Elchét, és így az élről várhatja az Atlético Madrid elleni jövő heti bajnokit.