Könnyed Atlético-győzelem, „sorozatbontó” góllal

2014.02.15. 15:55
Diego Costa emelt, az Atlético kétgólos előnyhöz jutott a 4. percben, és később hárommal nyert (Fotó: Reuters)
A Primera División 24. fordulójában az Atlético Madrid hazai pályán játszott a Valladoliddal, és könnyedén besöpörte a három pontot, az első négy percben már kétgólos előnyhöz jutva. Diego Simeone legénysége végül megállt három találatnál, de így is a tabella élére állt – a Real Madrid és a Barcelona még nem játszott ebben a fordulóban.

SPANYOLORSZÁG
PRIMERA DIVISIÓN
24. forduló

Atlético Madrid–Valladolid 3–0 (Raúl García 3., D. Costa 4., Godín 74.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Ez a Real nem az a Real: az ősi rivális Real Madridtól elszenvedett kupavereségek után a bajnokságban a Real Valladolidot fogadta az Atlético Madrid, és a reális tudáskülönbséget jól mutatja, hogy a negyedik percben már kettővel vezettek a hazaiak. Raúl García előbb egy legurított szabadrúgást a bal alsóba lőtt az elalvó vendégvédelem mellett (1–0), majd adott egy gólpasszt Diego Costának, aki remekül használta ki, hogy az őt fogó Stefan Mitrovics kapusára, Diego Marinóra várt, és fordítva (2–0).

Utóbbi találat nemcsak azért érdekes, mert a spanyol-brazil egykori csapata ellen rezgette meg a hálót (pár éve nagy bölcsen visszavásárlási opcióval adták el őt a fővárosiak, egymillió euróért, Sergio Asenjo megvételének oldalvizén), hanem azért is, mert a tavalyi Real elleni Király-kupa-döntő óta nem találtak be a 16-oson kívülről az atléticósok. Összességében egy 89 tétmérkőzéseken lőtt gólnál tartó "közelségi" sorozatot tört meg a támadó, és megemlítendő, hogy az ezt megelőző „távoli" gól is az ő nevéhez fűződik.

Egyébként ráértek a sajtómunkások statisztikai adatokkal bíbelődni, mert az első félidő hátralévő részében inkább már csak futballozgatott az Atlético, a vendégek pedig még a hazai 16-osig is csak elvétve jutottak el, labdával pedig különösképpen.

Nem pörgött fel a szünet után sem a Diego Simeone-alakulat, egyre többször harsant fel füttyszó a koránt sem tömött lelátókról, különösen azt követően, hogy kétszer is helyzetbe kerültek a valladolidiak. Leginkább Mario Suárez és Diego Godín vette magára a kritikát, mert ők csipkedték magukat legjobban: a csereként beálló Diego szögletei közül előbbi egyet a lécre bólintott, utóbbi pedig a bal sarokba – góllal ünnepelvén 200. spanyolországi élvonalbeli mérkőzését. 3–0!

Az uruguayi védő még szebbé tehette volna a napját, de ziccert hibázott – így sem lehetett azonban elégedetlen, nem úgy, mint JIM vendégmester, azaz Juan Ignacio Martínez, aki minden bizonnyal nem ilyen találkozón szeretett volna „századossá" válni a La Ligában.

Győzelmével az Atlético Madrid ugyan az élre állt (a Real Madrid és a Barcelona még nem játszott ebben a fordulóban), ám a remek kezdés után bizony elfelejtette kiszolgálni közönségét.

Az Atlético lépéselőnybe került dobogós helyen lévő riválisaival szemben, a bajnokságban a 19. győzelmét aratta, tizenharmadik hazai fellépésén a tizenegyediket, és továbbra is őrzi veretlenségét. És emlékezzünk meg egy szép madridi jubileumról is, ez volt ugyanis a madridi alakulat 800. hazai bajnoki sikere.

A kieső helyen álló Valladolid tizenegyedik vereségét szenvedte el, 13. idegenbeli fellépésén a nyolcadikat.