Sima győzelmével az Atlético tapad a Realra

2014.11.30. 11:55
Mandzukic (9) ezúttal nem szerzett gólt, de egy gólpasszt azért jegyzett a Depor ellen (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának vasárnap déli mérkőzésén az Atlético Madrid hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Deportivót Saúl Níguez és Arda Turan góljával, így megelőzte az FC Barcelonát, amely este kilenc órától lép pályára Valenciában. A mérkőzést beárnyékolja, hogy a találkozó előtt néhány szurkoló összeverekedett, az egyik Depor-szimpatizánst kritikus állapotban szállítottak kórházba, és nem tudták megmenteni az életét.

Az Atlético Madrid kezdett jobban, a 9. percben Koke jobb oldali beadását követően Mario Mandzukic fejelt 11 méterről kapura, a labda a bal kapufát találta el. Az első negyedórát követően a Deportivo egyre bátrabban kezdett el játszani, igaz, ez helyzetekben nem mutatkozott meg. A madridiak az első félidő hajrájában tudtak áttörni a vendégek védelmén, Koke bal oldali szabadrúgása után Mandzukic csúsztatott az ötösnél, majd Saúl Níguez juttatta a kapuba a labdát három méterről, szintén fejjel. 1–0

A bajnoki címvédő jól időzítette a góljait, egyet az első félidő végén, egyet pedig a második játékrész elején szerzett: az 55. percben Koke jobb oldali szögletét követően Arda Turan 17 méterről küldte kapura a vendégek által kifejelt labdát, ami végül az egyik védő lábáról pattant a kapu bal oldalába. 2–0

A kétgólos előny tudatában Diego Simeone együttese visszavett az addig sem eget rengető iramból, de ezt nyugodtan megtehette, mert a Depor semmiféle veszélyt nem jelentett Moyá kapujára a szünetet követően. Az eredmény végül már nem is változott, a madridiak sima győzelmet arattak, és jó hetet zártak, hiszen hét közben továbbjutottak a BL-csoportköréből, mostani sikerükkel pedig megelőzték a Barcelonát, és tovább tapadnak a tabellán a Real Madridra.