A Santander csak asszisztált a Barcelona játékához

2011.10.15. 22:11
Lionel Messi ezúttal két gólt szerzett (Fotó: Reuters)
A bajnoki címvédő Barcelona a Racing Santandert fogadta az első osztályú spanyol labdarúgó-bajnokság 8. fordulójában. A vendégek leginkább csak asszisztáltak ellenfelük játékához, hiszen a katalánok már a 11. percben Lionel Messi révén megszerezték a vezetést. A 28. percben Xavi maradt üresen, így az apró spanyol fejes gólt szerzett csapatának. A végeredményt az argentin aranylabdás állította be a 69. percben.

A bajnoki címvédő ellen a Racing a 11. percig tartotta magát, ekkor Andrés Iniesta és Lionel Messi játszott össze, négy embert körbepasszolva végül utóbbihoz került a labda, aki elhúzta Tono kapus mellett, majd jobbról élesen a kapu közepébe gurított (1–0).

A 28. percben Pedro indult meg a bal oldalon, majd a középen érkező, magasnak éppen nem nevezhető Xavi felé ívelt, akit üresen hagytak a védők, így senkitől sem zavartatva fejelhetett – a labda pedig a kapu közepében kötött ki (2–0).

EREDMÉNYES IDÉNYKEZDET

A Barcelona 26 gólt szerzett az első hét meccsén ebben a bajnokságban. Korábban csupán az 1950–1951-es szezonban volt jobb e tekintetben a Barca. Akkor 29 gólnál jártak a bajnokság ezen szakaszában a katalánok.

A Barca mind a négy hazai meccsén eddig legalább három gólt szerzett. Erre legutóbb 1974-ben volt példa.

A játék továbbra is a vendégek térfelén zajlott, de a Barcelona már nem tudott (vagy nem akart?) gólt szerezni az első játékrészben.

Fordulás után már a vendégeknek is volt veszélyes megmozdulásuk. Mamadou Koné kapott a kapunak háttal labdát, amit mellel vett le, fordulásból kapura lőtt, de Víctor Valdés magabiztosan fogta próbálkozását.

A 69. percben Iniesta is feliratkozhatott volna a góllövők listájára, de miután áthámozta magát a védőkön, balról a jobb kapufát találta el. Messi azonban szemfüles volt, a mezőnybe visszapattanó labdára lecsapva bevágta önmaga második, csapata harmadik gólját (3–0).

A folytatásban újabb gól már nem született, a Barcelona így is könnyed győzelmet aratott.

A Barca továbbra is veretlen a szezonban, visszavette listavezető helyét, amelyet a Real Madrid néhány órára a magáénak tudhatott. A Racing továbbra is őrzi tizedik pozícióját.

BARCELONA–RACING SANTANDER 3–0