A Real Madrid könnyedén intézte el az Espanyolt

2012.03.04. 23:27
Kaká jó játéka mellett gólt lőtt és gólpasszt is adott (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 26. fordulójában a Real Madrid hazai pályán biztosan, öt góllal nyert az Espanyol ellen, így listavezetőként tovább őrzi tízpontos előnyét a második helyen álló címvédővel, a Barcelonával szemben.

José Mourinho a Casillas – Arbeloa, Sergio Ramos, Carvalho, Marcelo – Khedira, Xabi Alonso – Özil, Kaká, Cristiano Ronaldo – Higuaín kezdőcsapatnak szavazott bizalmat, viszont Ángel di María és Karim Benzema távollétében a kispadon nem áll rendelkezésére a cseréi között olyan kvalitású ember, aki bármikor képes lehet döntően befolyásolni egy mérkőzést. Húsz percig úgy tűnt, a kezdőben pályára küldöttek között is csak névben akad ilyen...

Cristiano Ronaldo szerezte a Real első találatát

Támadtak a madridiak, mezőnyfölényük egyértelmű volt, de a szervezett Espanyol különösebb gond és gólveszély nélkül sorra verte vissza a támadásokat. Egészen a 23. percig. Akkor egy jobb oldali bedobás után túlvállalták a labdatartást a vendégek, Raúl Rodríguez pedig lányos zavarában rossz helyre passzolt. A Real köszönte a lehetőséget, majd villámgyors passzokat követően gólhelyzetbe került. Mesut Özil Gonzalo Higuaínhoz passzolt, az argentin pedig kiugratta Cristiano Ronaldót, aki nyolc méterről, balról kilőtte a kapu hosszú oldalát, a négy vendégvédő kétségbeesve, de már későn érkezett a közbeavatkozáshoz (1–0).

A portugál aranylabdás a 30. bajnoki gólját érte el a szezonban. Támadásban maradt a Real, az Espanyolnak időre volt szüksége, amíg rendezni tudta az addig magabiztos sorait. Miután ezt megtette, már előrejátékra is vállalkozott, igaz, támadásai mellőzték a gólszerzés érzetét. Mivel mindez kinyitotta a vendégek védekezését, a Real is helyzetekig jutott, újabb gólt azonban a 38. percben felállt védelem ellen szereztek a házigazdák, méghozzá azt nullára kijátszva. Sami Khedira gyorsított fel, passzát Cristiano Ronaldo Özilhez tolta, aki üres területre beemelte a fellépő honfitárs elő. Khedirára már nem jutott középen védő, így 15 méterről kényelmesen és higgadtan helyezett a kapu jobb alsó sarkába (2–0).

Khedira a szünet előtt kettőre növelte a házigazdák előnyét

A fordulást követően nem sokat várt a harmadik góllal a Real: konkrétan másfél percet. A szélső védő Raúl Rodríguez ebben is vastagon benne volt, hiszen kritikus pillanatban csúszott el, így Kaká a bal szélen zavartalanul sprintelhetett és szöktette Higuaínt, a brazil-argentin örök barátság jegyében a 47. percben a center úgy bombázott félfordulattal az Espanyol kapujába, hogy azt csak érezte, mert nézni nem volt ideje (3–0).

Háromgólos előnye birtokában elveszítette a motivációját a Real Madrid, így az Espanyol kiegyenlített mezőnymunkával zárkózott fel, de csak jóindulattal mondható, hogy a szépítéshez közel jártak a vendégek. A kontrákból meglóduló házigazdák ugyanis legalább annyit veszélyeztettek, igaz, ennél több energiát nem fektettek abba, hogy újfent bevegyék Kiko Casilla kapuját.

A 67. percben a bal oldali hazai támadás lezárásaként Kaká középen sprintelte le a rendezetlen vendégvédelmet, majd a tizenhatoson belülre törve érzéssel, laposan kilőtte a hosszú alsót. A labda a kapu tövéről pattant be (4–0). Az Espanyol végleg elveszítette kedvét, a hajrában így újabb gólt ért el a Real: Kaká a bal szélen tört előre, középre játszott, ahol Higuaín a 78. percben is pontban érkezett (5–0). És ott járt a Madrid a féltucat közelében, de be kellett érnie az öt góllal, meg az újabb három ponttal, zsinórban tizedik alkalommal.

REAL MADRID–ESPANYOL 5–0

PRIMERA DIVISIÓN
26. FORDULÓ
Real Madrid–Espanyol 5–0 (Cristiano Ronaldo 23., Khedira 38., Higuaín 47., 78., Kaká 66.)
Granada–Valencia 0–1 (Feghouli 32.)
Athletic Bilbao–Real Sociedad 2–0 (Susaeta 24., 80.)
Real Zaragoza–Villarreal 2–1 (Luis García 84., Abraham 94., ill. Martinuccio 15.)