A Real Madrid egy félidő alatt elintézte a Málagát

2011.10.22. 22:01
Cristiano Ronaldo mesterhármassal vette ki a részét a Málaga elleni sikerből (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 9. fordulójában a Real Madrid az első félidőben elintézte a Málagát, a találkozón Cristiano Ronaldo mesterhármast szerzett.

José Mourinho ezúttal is megkeverte kicsit a sorokat – ha már megengedheti magának, miért ne tegye –, a portugál tréner a támadószekcióban Kakával és Gonzalo Higuaínnal kezdett, míg Mesut Özil és Karem Benzema ezúttal csak a kispadon kapott helyet. Ez azonban nem törte meg a madridiak lendületét, akik parádés első félidei teljesítményükkel valósággal sokkolták a málagaiakat.

SZAVAZÁS

Melyik együttes lesz a 2011-12-es szezonban a spanyol Primera División bajnoka?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Ángel Di María kiugratásából – hovatovább gólpasszkirály lesz az argentin – honfitársa, Higuaín szerzett vezetést a 11. percben. Az önbizalommal addig is hadilábon álló Málaga teljesen szétcsúszott. A házigazdák méretes pofont beszedő és magán viselő ökölvívóként csak kóvályogtak a pályán, ezt pedig sorozással használta ki a Real. A minden idegszálával gólszerzésre törő Cristiano Ronaldo szűk fertályóra alatt triplázott. A gólokkal fényesre pucolt cipővel választ adott a kétkedőknek és kárörvendőknek az elmúlt fordulók gólképtelen, „csak” asszisztokkal színesített játékáért.

A szünet nagyon jót tett hazaiaknak, kevésbé jót a mérkőzésnek. Biztos vezetésük tudatában a vendégek nagyon visszavettek a tempóból, így a vendéglátók a szép halál reményében támadásba lendültek. De nem ám fejetlenül, hanem gólveszélyt ígérően. Egymást követték a hazai akciók, valamint azok zárásaként a lövések, de Iker Casillas – aki 428. alkalommal lépett pályára a spanyol első osztályban – a helyén volt. Már amikor egyáltalán szükség volt arra, hogy játékba avatkozzon, hiszen a házigazdák rendesen körbelőtték a kapuját. A második félidőben a madridi védelem játszotta a főszerepet, amely végül lehozta a mérkőzést nullára a nagyon akaró, de a befejezéseknél elképesztően rosszul koncentráló Málaga ellen.

A nyáron nem kis anyagi áldozatot vállalva megerősített Málagánál pedig kezdhetik a szakmai elemzéseket: vajon a csapat tényleg ennyit tud? Mert ha igen, akkor sürgősen erősítésre szorul, különben nincs esélyük a nagyok megszorítására, valamint a többi rivális megelőzésére hosszú távon.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

PRIMERA DIVISIÓN
9. FORDULÓ
Málaga–Real Madrid 0–4 (Higuaín 11., Cristiano Ronaldo 24., 28., 38.)
20. Santander 8 4 4 4–13 –9 4

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.
3. perc: Cristiano Ronaldo esett el a tizenhatoson belül, a játékvezető tovább engedte a játékot.
6. perc: Kaká átadása után Khedira került lövőhelyzetbe, de az ötös sarkáról a kapu mellé bombázott.
9. perc: Casillasnak kellett kimozdulnia a kapuból, hogy megakadályozza Rondón kiugrását.
11. perc: Vezet a Real Madrid! Di María ütempassza után Higuaín elhúzta a labdát a kapus mellett, majd az üres kapuba gurított. 0–1
14. perc: Xabi Alonso bal oldali szabadrúgása után tisztáztak a vendég védők, majd Di María próbálta meg kapásból kapura húzni a labdát, de jócskán eltévesztette a célt.
18. perc: Xabi Alonso próbálta kiugratni Di Maríát, de Rubén remekül mozdult ki a kapujából.
19. perc: Apono szabadrúgását hárította nagy bravúrral Iker Casillas.
21. perc: Khedira távoli lövését kellett hárítani Rubennek.
23. perc: Már kettő a madridiak előnye! Egy tetszetős támadás után Di María ívelt középre a jobb oldalról, a középen érkező Cristiano Ronaldo pedig a bal alsó sarokba terelte a labdát. 0–2
25. perc: Eliseu kapott sárga lapot reklamálásért.
26. perc: Egy hazai szögletet követően Casillas öklözte a mezőnybe a játékszert.
28. perc: Már három a vendégek előnye! Cristiano Ronaldo szép cselek után a tizenhatos vonaláról lőtte ki a jobb alsó sarkot. 0–3
Félóra játék után a Real 60 százalékban birtokolja a labdát.
35. perc: Joaquín beadása után a hazaiak kezezést reklamáltak, a játékvezető azonban nem látott szabálytalanságot.
37. perc: Megvan a negyedik Real gól is! A vendégek az első szögletüket végezhették el, ami után Cristiano Ronaldo a kapunak háttal állva, sarokkal lőtt gólt az ötös vonaláról. 0–4
41. perc: Egy gyors hazai kontra után Santi Cazorla tüzelhetett az ötös sarkáról, de pár centiméterrel eltévesztette a jobb alsó sarkot.
42. perc: Pepének kellett blokkolnia Cazorla lövését.
43. perc: Cristiano Ronaldo zúdított a vendéglátók kapujára egy szabadrúgást, de lövése két méterrel elkerülte a bal felső sarkot.
45. perc: Egy megpattanó labda után Joaquin került ziccerbe, de Casillas ismét remekül lépett ki a kapujából, és hárított.
45. perc: Véget ért az első félidő.
46. perc: Kezdetét vette a második játékrész, a szünetben egyik oldalon sem történt csere.
Cristinao Ronaldo az első olyan játékos Samuel Eto'o óta a spanyol bajnokságban, aki az első félidőben mesterhármast szerzett bajnokin. A kameruni csatár 2008 novemberében hajtott végre hasonlót a Valladolid ellen.
49. perc: Joaquín találta el a kapufát egy remek szabadrúgás után.
50. perc: Egy gyors vendég kontra végén Higuaín hagyott ki egy ziccert, Cristiano Ronaldo pedig már várta volna a passzt.
53. perc: Rondón gurította el a labdát pár centiméterrel a jobb kapufa mellett – az egyetlen szépséghiba hogy mindezt lesről tette.
55. perc: Joaquín egy remek egyéni alakítás után gurított vissza Cazorlának, aki a bal felső sarkot vette célba, de nem sikerült a kaput eltalálnia.
56. perc: Eliseura nem figyelt senki a vendégek közül, lövését Casillas nagy bravúrral tolta szögletre.
57. perc: Rondón kapott remek indítást, Pepéék lemaradtak, már Casillas is verve volt, de a csatár a kapu mellé gurított.
59. perc: Egy szabadrúgást követően Demichelis csúsztatta a labdát pár centiméterrel a kapu jobb oldala mellé.
62. perc: Kaká helyére Özil érkezett a pályára.
65. perc: Eliseu eresztett meg egy lövést 17 méterről, amit Sergio Ramos fejelt szögletre.
66. perc: A Real beszorult saját kapuja elé, többször is blokkolniuk kellett a vendég védőknek.
69. perc: Benzema Higuaín csere.
71. perc: Santi Cazorlát Seba Fernández váltotta.
76. perc: Joaquín beadását Rondón fejese követte, de veszélytelen volt ez a kísérlet.
76. perc: Callejón váltotta Di Maríát.
78. perc: Joaquín hagyta el a pályát, helyére Buonanotte jött be.
79. perc: Seba Fernández lőtte szét a felsőlécet senkitől sem zavartatva.
80. perc: Callejón nevéhez fűződik a Real második kapura lövése a második félidőből, de jócskán fölé durrantott.
82. perc: Egy percen belül mindkét kapu előtt volt egy kis kavarodás, de gól nem született.
85. perc: Marcelo beadását könnyedén kaparintotta meg Ruben.
86. perc: Monreal váltotta Eliseut.
88. perc: Cristiano Ronaldo 18 méterről elvégzett szabadrúgása okozott kellemetlen perceket Rubennek.
90. perc: Seba Fernández lövésével ért véget a találkozó, amelyet Casillas magabiztosan hárított.