A Real ezúttal nem égett meg a Kanári-szigeteken

2010.02.27. 21:56
Higuaínt (jobbra) nem bírták tartani a hazai védők (Fotó: Reuters)
A Real Madrid 5–1-re legyőzte az utolsó előtti Tenerifét a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 24. fordulójában. A „királyi gárdában" Gonzalo Higuaín kétszer, Kaká, Cristiano Ronaldo és Raúl egyszer-egyszer volt eredményes. A Real a győzelemmel átvette a vezetést a bajnokságban, igaz, a Barcelona csak szombaton késő este lép pályára.

Túlzás lenne azt állítani, hogy a Real Madrid szívesen vendégeskedik a Tenerife otthonában, ugyanis a „királyiak" a múltban jó néhány kellemetlen emlékkel lettek gazdagabbak a Kanári-szigeteken.

A Tenerife 1992-ben és 1993-ban egyaránt csúnyán megtréfálta a  madridiakat: előbb 3–2-re, majd 2–0-ra győztek a hazaiak, mindkétszer a spanyol bajnokság utolsó fordulójában, és mindkétszer bajnoki elsőséghez segítve ezzel a Barcelonát (ha a Real nyer, úgy mindkétszer első).

Az 1991–1992-es szezonban egyébként bizonyos Jorge Valdano edzette a szigetlakókat, ő ezúttal a vendégek általános igazgatójaként tért vissza egykori sikerei színhelyére – és ezúttal is jókedvűen hagyhatta el a stadiont.

Ehhez az is kellett, hogy ott legyen a blancók kezdőcsapatában Gonzalo Higuaín, aki az első félidőben kétgólos vezetéshez juttatta csapatát. Az argentin csatár (aki az utóbbi időben már Diego Maradona szövetségi kapitány meghívóját is kiérdemelte) a 29. percben szerezte első gólját, igaz, ebben Marcelo is nagy szerepet vállalt (a brazil jegyezte a gólpasszt, előtte pedig szépen tartotta bent a labdát az oldalvonalnál, majd egy rálépős csellel az emberét is átverte).

Higuaín a játékrész hajrájában is megvillant, ekkor honfitársa, Ezekiel Garay jobbról érkező beadását lőtte kapásból, tizenhat méterről a Tenerife kapujába. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a hazaiaknak is több lehetőségük volt a gólszerzésre, de a kapu előtt rendre rossz megoldást választottak.

A fordulás után alaposan felpörögtek az események, ugyanis a második félidő második percében szépített a Tenerife. A jobb oldalról érkező beadásra Iker Casillas kimozdult, meg is fogta a labdát, azonban a berobbanó García Ayoze a spanyol klasszis kezei közül a kapuba fejelte azt.

A gól szabályossága vitatható, ami biztos: a játékvezető megadta a találatot. A „királyi gárda" nemes választ adott, és szűk két percben belül visszaállította a kétgólos különbséget. Higuaín ezúttal az előkészítésben jeleskedett, a jobb oldalon felfutó Kakát ugratta ki, az aranylabdás brazil középpályás pedig elegánsan a hálóba helyezett.

A folytatásra is maradt izgalom bőven: a Tenerife is veszélyeztetett olykor-olykor, Higuaín kapufát lőtt, Cristiano Ronaldo látványos átemeléssel próbálkozott – de a leglényegesebb az volt, hogy a Real a negyedik és az ötödik gólját is megszerezte.

A 80. percben az aranylabdás portugál büntetőből volt eredményes, és ezzel megszerezte pályafutása századik bajnoki találatát (a Sportingban 3, a Manchester Unitedben 84 alkalommal vette be az ellenfelek kapuját bajnoki mérkőzésen). A hosszabbításban még a csereként beszálló ikon, Raúl is eredményes volt, így alakult ki az 5–1-es végeredmény.

A győzelemmel a Real Madrid átvette a vezetést a tabellán, igaz, a Barcelona csak késő este lép pályára.

A TALÁLKOZÓ GÓLJAI VIDEÓN

PRIMERA DIVISIÓN
24. FORDULÓ
Tenerife–Real Madrid 1–5 (Ayoze 47., ill. Higuaín 29., 42., Kaká 48., C. Ronaldo 80. – 11-esből, Raúl 92.)