A látványos játék elmaradt, a Barca-siker nem

2011.10.02. 21:59
A Barca ezúttal nem villogott, de így is győzött (Fotó: Reuters)
A Barcelona Adriano 12. percben szerzett góljával 1–0-ra győzött a sereghajtó Sporting Gijón ellen idegenben a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság hetedik fordulójában. A hazaiak bátran játszottak a címvédő ellen a nem túl látványos összecsapáson.

A címvédő Barcelona a Sporting Gijónnal csapott össze az El Molinónban a Primera División hetedik fordulójában. Természetesen a Pedro, Lionel Messi, David Villa támadótrióval felálló vendégek voltak a találkozó esélyesei.

Nem is kellett sokáig várni az első Barca-helyzetre és gólra. A 10. percben Villa lőtt veszélyesen kapura, de a labda fölé szállt, majd egy perccel később Xavi nagyszerű lövéssel találta el Juan Pablo kapujának jobb kapufáját, és a kipattanót Adriano vágta a hazaiak hálójába a tizenhatos jobb oldaláról. 0–1

ADRIANO TALÁLATA, GIJÓN-BARCELONA 0-1

A 15. percben a hazai kapusnak kellett mentenie Villa próbálkozásánál, aki Thiagóval játszott össze.

A 22. percben a Sporting veszélyeztetett: Miguel Ángel de las Cuevas kanyarította középre a labdát, és az érkező Óscar Trejo kapura fejelt, de a megpattanó labda célt tévesztett.

Az első félidő hosszabbításában Víctor Valdésnek kellett nagyot védenie, miután Roberto Canella kínálta meg egy lövéssel.

A szünet után a hazaiak megpróbálták a kezükbe venni az irányítást, míg a Barcelona nem sok mindent tett meg azért, hogy megszerezze a második gólját. Közben az 52. percben Éric Abidal megsérült – a jobb lábát fájlalta –, ezért le kellett cserélni, és a helyére Maxwell állt be.

A második játékrész első valamirevaló helyzetére a 76. percig kellett várni, amikor Adriano adta be a labdát a bal oldalról, és Messi a tizenegyespont környékéről kapura fejelt (!), Juan Pablo azonban bravúrosan mentett.

A 85. percben veszélyesen indultak meg a hazaiak, de pontatlanul sikerült a bal oldali beadás, majd a másik oldalon Messi próbálkozott kemény lövéssel középről, amely kipattant Juan Pablóról, de a vendégek hiába találtak be, a játékvezető les miatt kifelé ítélt szabadrúgást.

Az utolsó pillanatokban Messi még szabadrúgásból próbálkozott, de a labda elakadt a sorfalban, így a Barcelona 1–0-ra győzött a Sporting Gijón ellen.

1. Barcelona 6 4 2 23–4 +19 14
2. Levante 6 4 2 8–3 +5 14
3. Real Madrid 6 4 1 1 20–5 +15 13
4. Málaga 6 4 1 1 10–4 +6 13
5. Valencia 6 4 1 1 9–6 +3 13
6. Sevilla 6 3 3 6–3 +3 12
7. Betis 6 4 2 9–7 +2 12
8. Atlético Madrid 6 2 2 2 8–6 +2 8