A Deportivónak sem volt ellenszere a Barcelonára

2011.01.08. 23:55
Messi szenzációs gólt lőtt szabadrúgásból (Fotó: Action Images – archív)
A címvédő Barcelona könnyedén, 4–0-ra győzött a Deportivo La Coruna otthonában a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 18. fordulójában.

A Barcelona abban a tudatban lépett pályára a Deportivo La Coruna vendégeként, hogy egy győzelemmel ötpontosra növelheti előnyét a Real Madrid előtt, ugyanis a királyi gárda csak vasárnap lép pályára a könnyű ellenfélnek éppenséggel nem nevezhető, harmadik helyezett Villarreal ellen.

A gránátvörös-kékek az első félidőben teljesen uralták a játékot, ezt hűen jellemezte a labdabirtoklási arány: 71 százalékban a katalánoknál volt a labda. Ezt az adatot elnézve némiképp meglepő volt, hogy a vendégek csupán egyszer találtak be a Depor kapujába – na jó, kétszer, de erről néhány sorral lejjebb.

A 26. percben Javier Mascherano indította Lionel Messit, az argentin befelé húzott a jobb szélről, és nagyszerűen ugratta ki David Villát. A világbajnok spanyol támadó kisodródott szögből is képes volt arra, hogy Daniel Aranzubia lábai között a kapuba juttassa a labdát, megszerezve ezzel a vezetést a Barcelonának.

Tizenkét perccel később Éric Abidal vette be a Depor kapuját, azonban a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot. A visszajátszásokat elnézve úgy tűnt, hogy jól döntött a partjelző, ugyanis a francia játékos ha kicsivel is, de előrébb tartózkodott védőjénél.

A szünetet követően a katalánok öt perc előtt eldöntötték a meccset, mégpedig Messi fantasztikus szabadrúgásgóljának köszönhetően: az argentin támadó 25 méterről csavart a hazaiak kapujának jobb felső sarkába. Ezzel a góllal Messi egyébként megtörte a tőle szokatlan sorozatot, ugyanis ezt megelőzően sorozatban három meccsen nem volt eredményes.

Kétgólos előnye birtokában némiképp visszavett a tempóból a Barca, de a hajrában ismét felpörögtek a katalánok, és egy perc alatt két gólt szerezve kialakították a 4–0-s végeredményt: Andrés Iniesta és Pedro volt eredményes gyors egymásutánban.

A PSV-től érkezett Ibrahim Afellay a 82. percben csereként kapott lehetőséget, és pályafutása első spanyol bajnokiján lépett pályára.

A Barcelona újabb győzelmével immár 26 hivatalos mérkőzés óta nem szenvedett vereséget, ezzel pedig egy meccsre került a vonatkozó klubrekordtól. Ami a sorozatban aratott bajnoki győzelmeket illeti, ott még két találkozó kell a klubrekord beállításához, jelenleg sorozatban tizenkettő bajnoki sikernél járnak a katalánok.

PRIMERA DIVISIÓN
18. FORDULÓ
Deportivo La Coruna–FC Barcelona 0–4 (Villa 26., Messi 52., Iniesta 80., Pedro 81.)