A nagy győzelmek után a kötelező is sikerült a Realnak

2013.03.10. 20:53
Ronaldo ismét igazi vezér volt (Fotó: Reuters)
A Real Madrid Cristiano Ronaldo duplájával 2–1-re győzött a Celta Vigo ellen idegenben a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 27. fordulójában.

A Celta Vigo kiválóan, bátran kezdett a három nagyszerű meccs (két Barca és egy MU elleni siker) után érkező Real Madrid ellen.

A hazaiak már az első percben veszélyeztettek, amikor Iago Aspas elől kellett mentenie Diego Lópeznek, és a blancók kapusának több alkalommal is védenie kellett az első negyedórában.

A folytatásban azonban magára talált a madridi csapat, és főleg Cristiano Ronaldo révén többször is veszélyeztetett. Javi Varas, a Celta kapusa azonban jó formában védett.

A 61. percben azonban már tehetetlen volt. Mesut Özil szögletét követően még kiütötte a labdát, de az José María Callejón elé került, aki lőtt, és Cristiano Ronaldót találta el. A portugál nem jött zavarba, a védők még csak megmozdulni sem tudtak, amikor ő már a kapuba vágta a labdát. 0–1

Két perccel később azonban egyenlített a harcos Celta Vigo. Iago Aspas vette át a labdát a vendégek kapuja előtt, és lőtt. A labda Pepén megpattanva Diego López kapujában kötött ki. 1–1

A 71. percben büntetőhöz jutott a Real Madrid, amikor Varas Kakát buktatta a tizenhatoson belül. A tizenegyest természetesen Cristiano Ronaldo vállalta el, aki magabiztosan lőtt a kapu közepébe. 1–2

A hajrában Gonzalo Higuaín két nagy helyzetet is elpuskázott, míg a Celta Vigo előtt is adódott komoly lehetőség, de gól már nem született, így a Real Madrid 2–1-re győzött – a nagy győzelmek után a kötelezőt is „behúzta".