A BL után a bajnokságban is kapott egy pofont a Barcelona

2014.04.12. 21:49
Újabb bukás: a Barcelona katasztrofális héten van túl (Fotó: Reuters)
A kiesés elől menekülő Granada nagy meglepetésre hazai pályán 1-0-ra legyőzte a Barcelonát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 33. fordulójában. A házigazda győztes gólját Jacine Brahimi szerezte egy kontrából.

A Bajnokok Ligája-búcsút a bajnokságban feledtetni igyekvő Barcelona a kiesés elől menekülő Granadához látogatott, a házigazda legutóbbi három meccsén egyetlen pontot sem szerzett, gólt is csak egyet, tehát nem volt a legjobb formában. A Barcánál a csapat legutóbbi 10 találatából hetet szerző Lionel Messi természetesen ott volt a kezdőben.

A tapogatózással induló találkozón nagy meglepetésre a Granada szerezte meg a vezetést a 16. percben. Alex Song labdavesztése után Fran Rico ugratta ki remek ütemben Jacine Brahimit, a támadó pedig védője mellett hét méterről, a jobb oldalról a kapuba emelt Pinto mellett. (1–0)

BRAHIMI GÓLJA

A beadásokkal próbálkozó katalánoknál Messi fejelt mellé néhány lépésről Neymar centerezése után. 25 perc elteltével a Barcelona uralta a játékot, 73 százalékban a vendégeknél volt a labda, de kevés helyzet adódott előttük. A Granada a vezető gól megszerzése után mélyen visszaállt védekezni, amivel láthatóan nem tudott mit kezdeni a Barca.

A szünetben így egy góllal vezetett a Granada, a Barcelona hiába volt mezőnyfölényben, nem tudta gólra váltani azt. A fordulás után minden ott folytatódott, ahol az első félidőben abbahagyták a csapatok: a Barcelonánál volt a labda, adogattak a vendégek, de nem tudták feltörni a hazaiak mélyen tömörülő védelmét.

Az 54. percben Cesc Fabregas próbálkozott egy lapos lövéssel 11 méterről, de Karnezisz védeni tudott. Nem sokkal később Neymar lépett ki a tizenhatoson belül, de a bal oldalról megeresztett lövése elment keresztbe a kapu előtt. A meccsről sokat elmondott egyébként, hogy a labdabirtoklás közel végig 80:20 volt a katalánok javára, a 75. percben a kapura lövések száma 20–2 volt – szintén a vendégek javára.

Hiába tett meg mindent a Barcelona, hiába uralta a játékot és birtokolta szinte végig a labdát a mérkőzésen, gólt ezúttal nem tudott szerezni, így kikapott a Granada otthonában. A házigazda hősies védekezése meghozta gyümölcsét, három vesztes bajnoki után győzött az együttes, a Barcelona pedig a harmadik helyre szorulhat a tabellán, ha a Real Madrid legyőzi az Almeríát.