A Bilbao sem állíthatta meg a Real Madridot

2013.09.01. 13:55
Isco két góllal vette ki részét a sikerből (Fotó: Action Images)
A harmadik forduló után is százszázalékos maradt a Real Madrid a spanyol labdarúgó-bajnokságban. Carlo Ancelotti együttese a duplázó Isco vezérletével 3–1-re győzte le az Athletic Bilbaót.

Szokatlan időben, délben lépett pályára a Real Madrid, amely a hozzá hasonlóan két győzelemmel indító Athletic Bilbaót fogadta. A mérkőzés elején nem igazán láthattunk helyzeteket, a baszk lestaktika (akkor még) kifogott a madridiakon.

A 24. percben előbb Cristiano Ronaldo lövését tolta szögletre Iago Herrerin, a sarokrúgás után pedig Pepe nem tudta bekotorni Sergio Ramos lefejelt labdáját. Két perccel később viszont már semmi nem menthette meg az Athleticet: Angel di María remek labdát ívelt Isco elé, leginkább az az Andoni Iraola reklamált lest, aki későn mozdult ki, Iscónak pedig közelről már csak a kapuba kellett helyeznie (1–0).

A túloldalon Benat Etxebarria előtt adódott egyenlítési lehetőség, de 16 méteres szabadrúgása elzúgott a bal sarok mellett.

A játékrész folytatásában is többször fennakadt a lescsapdán a Real, de az első félidő ráadásában így is sikerült növelnie az előnyét: Di María ezúttal szabadrúgást ívelt be, Cristiano Ronaldo pedig szabadon maradt (a bilbaóiak ismét lesre játszottak), és a bal sarokba fejelt (2–0).

Ernesto Valverde a középpályásjátékkal lehetett elsősorban elégedetlen, mivel a második félidőre Mikel Rico és Ander Iturraspe sem tartott a többiekkel. Helyzet azonban csak a jobbhátvéd, Iraola előtt adódott, ám az ő gyenge 16 méteres lövése könnyű préda volt Diego Lópeznek.

Gólt azonban a Real Madrid szerzett: a 72. percben a leshatárról kilépő Karim Benzema tette be középre a labdát Iscónak, akinek lövése a bal sarokban kötött ki (3–0).

A baszkoknak a szépítésre még volt erejük, a 79. percben Iraola beadása után Markel Susaeta borzasztóan találta el a labdát, de így lett jó a csereként beálló Ibai Gómeznek, aki biztosan a hálóba helyezett (3–1). A Real Madrid győzelmét a hátralévő kis időben nem fenyegette veszély.

PRIMERA DIVISÓN, 3. FORDULÓ
Real Madrid–Athletic Bilbao 3–1 (Isco 26., 72., Cristiano Ronaldo 45+1., ill. Ibai Gómez 79.)