A Barcelona nem jutott a Real Madrid sorsára

2012.09.15. 21:54
Cesc Fabregas ünnepel az első gól után (Fotó: Reuters)
A Barcelona különösebb nehézségek nélkül 4–1-re győzött a Getafe vendégeként a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 4. fordulójában, így továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezeti a tabellát.

Andrés Iniesta és Alexis Sánchez sérülés miatt hiányzott a Barcelona keretéből, több kulcsember (Lionel Messi, Javier Mascherano, Daniel Alves) pedig a kispadon kezdett, de a Carles Puyolt újra a soraikban tudó vendégek számára természetesen így is csak a győzelem volt elfogadható. A Getafe az ezt megelőző nyolc hazai első osztályú bajnokijából kettőt is meg tudott nyerni a gránátvörös-kékek ellen, ráadásul a mostani bajnokságban szintén otthon legyőzte a Real Madridot, ami figyelmeztető jel lehetett a vendégek számára.

A Barcelona már a 4. percben megszerezhette volna a vezetést, de Cesc Fabregas indítása után a balösszekötő helyén kilépő Tello nem tudott elgurítani a kapus mellett.

A Getafe védelme ezután is többször rendkívül szellősnek bizonyult, amit a fürge lábú, jól cselező vendégjátékosok ki is használtak. A 26. percben Thiago „sétált be” a hazai tizenhatoson belülre, majd középről lőtt, de a labda a lécről a kapu fölé vágódott.

A 32. percben már nem volt ilyen szerencséje a Getafének, Fabregas tört be a védők között, lábáról Adriano elé pattant a labda, a brazil védő pedig – aki az előző fordulóban a Valencia ellen győztes gólt lőtt – laposan a hálóba továbbított. 0–1

Thiago gyorsan megduplázhatta volna a piros-sárgában játszó vendégek előnyét, de a rövid alsó sarokba tartó lövésére leért Moyá kapus. A Getafe az első félidőben néhány szabadrúgással, illetve távoli lövéssel tudott csak veszélyeztetni, de Víctor Valdést egyszer sem állította nehéz feladat elé.

PUYOL: HAT HÉT KIHAGYÁS
Az arccsonttöréséből nemrég felépült Puyol a bal térdében hátsó keresztszalag-húzódást szenvedett, és bár vasárnap még további vizsgálatok várnak rá, az első hírek szerint hat hétig nem számíthat rá Tito Vilanova vezetőedző. A Barcelona szerdán a Szpartak Moszkva ellen kezdi meg szereplését a Bajnokok Ligájában, a következő hetekben pedig a Granadával, a Sevillával, a Benficával és a Real Madriddal is Puyol nélkül kell megküzdenie a jelek szerint.

A második félidő első negyedórájában három fontosabb eseményt jegyezhettünk fel: egyrészt Tello jobblábas tekeréssel alig tévesztette csak el a bal felső sarkot, másrészt néhány perc különbséggel pályára lépett Lionel Messi – aki egy év után volt csere bajnoki találkozón – és Mascherano is. Utóbbi az újra megsérülő Puyolt váltotta.

Messi nem sokáig tétlenkedett, a bal oldalon felfutva a tizenhatoson belül megtolta a labdát Miguel Torres mellett, aki rossz ütemű becsúszással szerelte, a játékvezető azonban tizenegyes helyett szögletet adott a Barca javára.

MESSI: 61 GÓL 2012-BEN
Lionel Messi a Getafe elleni duplájával már 61 gólnál tart 2012-ben (a klubjában és az argentin válogatottban szerzett találatokat figyelembe véve), ezzel megdöntötte 2010-ből származó egyéni rekordját.