A Barca szép gólokkal és 100 ponttal zárta a bajnokságot

2013.06.01. 21:01
Cesc Fabregas szerezte a második hazai gólt (Fotó: Reuters)
A Málaga ellen aratott 4–1-es győzelemmel zárta szereplését az FC Barcelona a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 2012–2013-as idényében. A katalánok így 100 ponttal lettek aranyérmesek.

Mindkét oldalon a kispadon kaptak helyet a búcsúzók, ami Málagát elhagyó Manuel Pellegrini esetében nem volt meglepő, a hazaiaknál viszont akár kezdhetett is volna Víctor Valdés (akinek idén nyári távozása azért még nem száz százalék) és Éric Abidal.

David Villa maradására sem tennénk nagy pénzt, ő viszont ott volt a pályán a kezdősípszó pillanatában, és ha már ott volt, akkor nem sokkal később meg is szerezte a vezetést a Barcelonának Pedro önzetlen passzát követően. 1–0

A bajnok katalánok Cesc Fabregas találatával növelték tovább előnyüket (2–0), majd a 16. percben már hárommal vezettek, miután Martín Montoya pazar kapáslövéssel mattolta Wilfredo Caballerót. 3–0
A második félidő elején Andrés Iniesta nem kevésbé szép találatával már négy gól volt a katalánok előnye (4–0), de nem sokáig, mert a szünetben becserélt Pedro Morales is megmutatta, hogyan kell kapásból eltalálni a labdát, Jesús Gámez beadása után vette be Pinto kapuját. 4–1

Víctor Valdés végig a kispadon maradt, Abidalt viszont a 76. percben pályára küldte Tito Vilanova, így a francia védőnek jutott még egy negyedóra a Barca mezében.

Éric Abidalt búcsúzóul még feldobálták néhányszor a társak
És kapott egy különleges mezt is

A katalánok a 4–1-es győzelmükkel végül 100 ponttal fejezték be a bajnokságot, ezzel beállították a Real Madrid által tartott csúcsot (a fővárosiak a legutóbbi szezonban lettek ennyi ponttal bajnokok), és a jelenlegi formátumban (20 csapat, 38 forduló) első csapatként szereztek gólt valamennyi mérkőzésükön a spanyol élvonalban. A Barca egyúttal 115 góljával megdöntötte a tavaly felállított (114) klubrekordját.

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN, 38. (UTOLSÓ) FORDULÓ

FC Barcelona–Málaga 4–1 (Villa 4., Fabregas 14., Montoya 16., Iniesta 52., ill. Morales 56.)

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Real Madrid–Osasuna 4–2 (Higuaín 35., Essien 38., Benzema 69., Callejón 87., ill. Torres 52., Álvaro 63.)