A Barca Piqué góljával használta ki a Real botlását

2011.04.03. 00:06
Piqué (balra) rendkívül fontos gólt szerzett (Fotó: Reuters)
Az FC Barcelona 1–0-ra nyert Gerard Piqué góljával a Villarreal otthonában a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 30. fordulójában. A katalánok ezzel nyolc pontra növelték előnyüket a második helyen álló Real Madriddal szemben, amely korábban hazai pályán kikapott a Sporting Gijóntól.

Az FC Barcelona nem várt lehetőséghez jutott azzal, hogy a Sporting Gijón 1–0-ra nyert a Real Madrid otthonában – megszakítva José Mourinho kilencéves, 150 meccset számláló hazai bajnoki veretlenségi sorozatát –, győzelmével nyolcpontosra növelhette előnyét riválisa előtt.

Ettől azonban az első félidő játéka alapján igen távol álltak a katalánok, akiknek egyetlen valamirevaló helyzetét David Villa hagyta ki a 42. percben, amikor védője szorításában csúnyán a kapu mellé lőtt.

Közben a Villarreal előtt több nagy lehetőség is adódott a vezetés megszerzésére. Konkrétan Giuseppe Rossi volt az, aki az első 12 percben kétszer is nagy helyzetbe került, de Víctor Valdés mindkétszer megnyerte párharcukat. Előbb lelopta a labdát a ziccerben kilépő olasz csatár lábáról, majd nagyot nyújtózva védte a hosszú sarkot megcélzó lövését.

A Barcelona – amelynek középső védőpárosát ezúttal Gerard Piqué és Sergio Busquets alkotta, kezdőjéből pedig hiányzott Lionel Messi és Xavi is – a második játékrészben már valamivel többet tett a győzelemért, és az eredmény nem maradt el. A 67. percben jobb oldali szöglet után Busquets megcsúsztatta a labdát, amelyet a teljesen egyedül hagyott Piqué mellel maga elé tett, majd gyors mozdulattal a léc alá vágott (0–1).

PIQUÉ GÓLJA

A gól pillanatában már a pályán volt a Seydou Keitát váltó Messi, aki a 82. percben szabadrúgásból növelhette volna a Barca előnyét, ám Diego López nagy bravúrral szögletre mentett.

A hajrában Santi Cazorla lábában volt a Villarrealnak egy pontot érő gól, ám a lehulló labdát közelről a kapu közepébe lőtte, így a már vert helyzetben lévő Víctor Valdés lábbal védeni tudott.

Nyert tehát a Barcelona, és nyolc fordulóval a vége előtt nyolc ponttal vezet a Real Madrid előtt.