A Barca megszenvedett a három pontért

2010.09.22. 22:13
null
Villa (középen) lőtte a Barca győztes gólját (Fotó: Action Images)
Címkék
A spanyol labdarúgó-bajnokság 4. fordulójának szerda esti mérkőzésén a címvédő Barcelona hazai pályán megszenvedett a Sporting Gijón ellen, de David Villa góljával végül megszerezte a három pontot. A Zaragozában az előzetes hírekkel ellentétben nem kapott szerepet Pintér Ádám, a csapata pedig gól nélküli döntetlenre végzett a Hérculessel.

A Barcelona a hétvégén megsérült Lionel Messi nélkül készült a Gijón elleni hazai bajnokira. Josep Guardiola elmondta, az argentin aranylabdás nélkülözhetetlen, de a katalánok ennek ellenére valószínűleg begyűjtik a három pontot a Camp Nouban.

Ez végül így is lett, de csak nagy nehézségek árán, a katalánok ugyanis finoman szólva sem brillíroztak a találkozón. Az első félidő nem is annyira a játékról, mint a kemény belépőkről maradt "emlékezetes". Iniesta és David Villa legalább helyzetbe tudott kerülni a jól tömörülő Gijón ellen, de betalálni nekik sem sikerült.

Carles Puyol ráadásul megsérült az első félidőben, így az eredetileg pihentetni kívánt Gerard Piquének kellett beállnia a szünetben. A második játékrész még kevesebb lehetőséget hozott, de legalább egy gólt láthattak a kilátogatók. Villa megszerezte ugyanis második találatát új csapata színeiben: a 49. percben jól lépett ki Alves védők mögé beívelt labdájával, és a kapus mellett higgadtan a jobb sarokba helyezett.

Több említésre méltó már nem is történt a meccsen, így a játékosok már nagyon várhatták a hármas sípszót. Pedig ezen a napon, ha kicsit bátrabb a vendég csapat, még akár meg is tréfálhatta volna a bajnokot.

Az előzetes beszámolókkal ellentétben Pintér Ádám nem kapott szerepet a Zaragoza Hércules elleni hazai bajnokiján, csapata pedig gól nélküli döntetlent játszott a Hérculessel. A Levante Sergio találatával nyert az Almería otthonában. 

A késő esti meccsen  a forduló előtt listavezető Valencia csak a hajrában tudott egyenlíteni az Atlético Madrid ellen, így pedig nem tudta megőrizni első helyét. A főleg a kontrákra építő madridi csapat Simao Sabrosa góljával szerzett vezetést az első félidőben, amire csak a hajrában tudott válaszolni a többet támadó hazai csapat.

 VILLA GÓLJA
 

 

PRIMERA DIVISIÓN
4. FORDULÓ
Almería-Levante 0-1 (Sergio 39.)
Barcelona-Gijón 1-0 (Villa 49.)
Zaragoza-Hércules 0-0
Valencia–Atlético Madrid 1–1 (Adúriz 83., ill. Sabrosa 19.)

AZ ÁLLÁS
1. Real Madrid 4 3 1 6–1 +5  10
2. Valencia 4 3 1 7–3 +4  10
3. Barcelona 4 3 1 6–3 +3  9
4. Atlético Madrid 4 2 1 1 8–4 +4  7
5. Sevilla 3 2 1 6–2 +4  7
6. Athletic Bilbao 4 2 1 1 7–4 +3  7
7. Villarreal 3 2 1 6–2 +4  6
8. Espanyol 4 2 2 4–8 –4  6
9. Getafe 3 1 1 1 7–6 +1  4
10. Hércules 4 1 1 2 3–3 0 4
11. Osasuna 4 1 1 2 3–4 –1  4
12. Real Sociedad 4 1 1 2 5–7 –2  4
13. Sporting Gijón 4 1 1 2 4–7 –3  4
14. Mallorca 4 1 1 2 2–5 –3  4
15. Deportivo 3 3 2–2 0 3
16. Málaga 3 1 2 7–8 –1  3
17. Santander 3 1 2 2–4 –2  3
18. Levante 4 1 3 4–10 –6  3
19. Almería 4 2 2 2–4 –2  2
20. Zaragoza 4 2 2 3–7 –4  2

 

 

 

Legfrissebb hírek

„Szabad kezet kapok a pályán” – Böröndy Viviennek vezérszerepet szánnak Livornóban

Kosárlabda
6 perce

Vályi Vanda: Értékes időt töltöttünk együtt, nincsenek bennem rossz érzések

Vízilabda
7 perce

Nagy Ádám visszatért a Ferencvároshoz – hivatalos

Labdarúgó NB I
18 perce

Két fiatal Real Madrid-játékos a Fulhambe tart

Angol labdarúgás
23 perce

Evezős Eb: Pétervári-Molnár Bendegúz elődöntőbe jutott

Egyéb egyéni
25 perce

Gurisatti Gréta egy évvel hosszabbított a Ferencvárossal

Vízilabda
36 perce

WNBA: Juhász Dorka bevágott négy hármast, a Lynx folytatta győzelmi sorozatát

Amerikai sportok
1 órája

Háromszázötven kilométer busszal? A Kisvárda légiósának meg sem kottyan!

Labdarúgó NB I
1 órája