Röplabda: simán nyert és egyenlített a Pénzügyőr a férfidöntőben

2019.04.25. 21:33
Egyenlített az LV Sport Pénzügyőr a férfi röplabdabajnokság döntőjében, mivel a második találkozót 3:0-ra megnyerte a címvédő Vegyész RC Kazincbarcika ellen. A bronzmeccsen viszont 3:2 győzött a Fino Kaposvár, így már 2–0-ra vezet a kupagyőztes HÉP-Kecskemét ellen.

FÉRFI RÖPLABDA EXTRALIGA, DÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS:
LV Sport Pénzügyőr–Vegyész RC-Kazincbarcika 3:0 (23, 23, 16)
Kőér utca, 300 néző. V: Mezőffy, Bátkai-Katona.
PÉNZÜGYŐR: Magyar B., Kiss D. 3, Flachner D. 7, Kovács Z. 29, Vitjuk 6, Rása 8. Csere: Bán (liberó). Vezetőedző: Jókay Zoltán.
VEGYÉSZ: Németh Sz. 5, Juhász 5, Szabó D. 14, Milev 6, Macko 4, Páez 2. Csere: Vitko (liberó) , Toronyai, Blázsovics, Gebhardt N. Vezetőedző: Marek Kardos.
Az eredmény alakulása: I. játszma: 5:8, 16:15, 20:21. II. játszma: 7:8, 16:14, 21:18. III. játszma: 8:7, 16:10, 21:14.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–1.
Jókay Zoltán:
– Készültünk erre a mérkőzésre, és ami Kazincbarcikán a hazaiaknak jött be, az most a mi oldalunkra billent. Ugyanolyan meccs volt, mint az első, hiszen a harmadik szettet leszámítva minimális különbséggel nyertünk.
Marek Kardos: – Nyitás nélkül nehéz eredményt elérni, mi csak az első szettben hetet rontottunk, ami rengeteg egy játszmán belül.FÉRFI RÖPLABDA EXTRALIGA, DÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS:

A 3. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS:
FINO KAPOSVÁR SE–KECSKEMÉTI RC 3:2 (–21, 24, 23, –22, 10)
Kaposvár, 400
néző. V.: Vári, Halász E.
KAPOSVÁR: Bögöly 4, Nagy J. 9, Nagy P. 34, Bozóki 12, Kalmár 5, Keen 5. Csere: Pápai, Kiss M. (liberók), Horváth K. 21, Szabó Bence.Vezetőedző: Demeter György.
KECSKEMÉT: Deliu 1, Krupánszki 18, Szabó M. 4, Pesti 27, Sánchez 12, Gacs 7.Csere: Deák, Kara (liberók), Török Sz. Vezetőedző: Dávid Zoltán.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:8, 11:16, 18:21. II. játszma: 6:8, 14:16, 21:20. III. játszma: 5:8, 11:16, 21:20. IV. játszma: 8:6, 15:16, 19:21. V. játszma: 5:4, 10:6, 12:8.
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2–0 a Kaposvár javára.
Demeter György:
– Egy igen színvonalas mérkőzésen sikerült nyernünk a keveset hibázó Kecskemét ellen.
Dávid Zoltán: – Jobban és pontosabban játszottunk, mint az első mérkőzésen. Bízom benne, hogy a folytatásban már nekünk jut több sikerélmény.

NŐI EXTRALIGA-KVALIFIKÁCIÓ:
Hungast-Haladás–Jászberény 3:0 (20, 24, 16)
Szombathely, 150 néző. V: Horváth M., Bibók.
HALADÁS: Wallner 2, Kinser 7, Cicic 1, Miranda 4, Huff 8, Takács B. 16. Csere: Lojen (liberó), Ascserics 5, Kolada 2, Kalman 4, Reljics 3, Bokor. Vezetőedző: dr. Mucsi Péter.
JÁSZBERÉNY: Jakovcsuk 6, Devaney 9, Riczkó 4, Szavovics 5, Pintér 5, Maliseva. Csere: Lékó (liberó), Cveticsanin 5, Petrenkó 2, Bulajics 4. Vezetőedző: Deme Gábor.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:8, 16:13, 21:15. II. játszma: 8:6, 14:16, 14:21. III. játszma: 8:5, 16:9, 21:14.
Dr. Mucsi Péter:
– Nagyon motivált volt ezen az estén a csapatom és hazai pályán győzelemmel szerettük volna zárni a szezont. Jól kezdtük a mérkőzést, az első szettben szépen játszottunk. A második játszmában hullámvölgybe kerültünk, ám ekkor a cseresorból érkező röplabdázóink nagyot lendítettek a játékunkon. Ezt a lendületet tudtuk tovább vinni a harmadik szettben. Mi bátrabban vállaltuk fel a játékunkat, és az volt az érzésem, mintha motiváltabbak lettünk volna.
Deme Gábor: – Nagyon megviselt ez az év. Ez a meccs teljes lenyomata volt az egész esztendei teljesítményünknek. A játékosok az edzéseken jól dolgoztak, valószínűleg a mérkőzéseken miattam kaptak ki.